Dał radość milionom ludzi. Nie żyje wspaniały człowiek

Dał radość milionom ludzi. Nie żyje wspaniały człowiek

Jego śmierć to prawdziwy cios dla całego świata. Nie żyje wspaniały człowiek, który dał radość milionom ludzi. Już na zawsze zostanie zapamiętany, jako jeden z najbardziej serdecznych i kreatywnych mężczyzn na Ziemi. Fani jego produkcji pogrążyli się w smutku.

Ted Dabney odznaczył się dziełem, które wywarło piętno na całych pokoleniach ludzi z całego świata. Nie żyje jeden z założycieli firmy Atari, która przez lata oferowała kultowe konsole do gier komputerowych. Świat informatyki i technologii stracił niezwykle ważną postać. W wieku 81 lat zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową Ted Dabney. W 1971 roku zakładał on wraz z Nolanem Bushnellem firmę Syzygy, która później została przekształcona w legendarne Atari.

Nie żyje Ted Dabney, założyciel firmy Atari

Dabney był odpowiedzialny między innymi za wypuszczenie legendarnej gry arcade'owej Computer Space. Odpowiadał także za projekt pada do komputera Atari produkowanego przez jego firmę. Kultowa firma Pong została przez niego wraz z deweloperem Alen Alcornem zaprezentowana światu w 1972 roku. To on odpowiadał za początkowy gwałtowny sukces firmy, produkującej komputery, konsole do gier i domowe automaty do gier komputerowych. Firma, którą zakładał, odpowiedzialna jest za tworzenie automatów do gier tak kultowych, jak Space Invaders, Pac-man i Asteroids. Sam Dabney dość szybko opuścił firmę. Nie potrafił dogadać się ze swoim wspólnikiem Nolanem Bushnellem w kwestii zarządzania firmą. Pozostał jednak aktywny w świecie technologii. Po odejściu z Atari pracował dla takich firm, jak Fujitsu, Raytheon i Teledyne. Z samym Bushnellem współpracował później jeszcze jakiś czas. Wspólnie tworzyli między innymi gry dla Pizza Time Theater.

Przegrał walkę z rakiem

Ted Dabney od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Cierpiał na raka przełyku. Próbował z nim przez wiele lat walczyć. W pewnym momencie zdecydował się jednak na zawieszenie leczenia. Nastąpiło to wówczas, kiedy dowiedział się, że zostało mu 8 miesięcy życia. Informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach w niedzielę. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Śledziły go 2 miliony osób. Nie żyje jeden z najpopularniejszych youtuberów
  2. Wszyscy jej kibicowali. NIE ŻYJE wyjątkowa gwiazda
  3. Był bohaterem, któremu zawdzięczaliśmy wolność. Nie żyje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News