Magdalena Żuraw rzuciła wyzwanie. Kto podpali „tęczę”, otrzyma od publicystki butelkę whiskey. Osobiście nie mogę wziąć udziału w konkursie, ponieważ w marcu postanowiłem podjąć krucjatę na rok. Jednak chętni zapewne szybko się znajdą, bowiem media podjęły temat w ciągu niecałej doby i dały świetną reklamę na całą Polskę.

Pierwsza rzecz, która mnie przy tym wszystkim uderzyła, to hasło „PiS”. Magdalena Żuraw jest publicystką. Natomiast w pozorowanej wojnie partii znajdujących się w Sejmie stwarza się „zagrożenie PiSem”. I tak oto wszędzie czytamy, że wyzwanie rzuciła „była kandydatka do polskiego Sejmu, która startowała z list PiSu”. Jak wiadomo – wszystkiemu winny ten paskudny PiS. Trzeba go odsunąć od władzy.. a nie, chwila..

Rzekomo rządy większości

Rozważając praktyczny aspekt obecnego ustroju można doświadczyć istnej eksplozji mózgu. Bowiem „tęcza” na Placu Zbawiciela Zbawiciela (która ma 6 kolorów, podobnie jak flaga ruchu LGBTQ, tęcza zwykła ma kolorów 7) jest bardzo silnie oprotestowywana. I nie dziwne. Znaczna większość Polaków deklaruje się jako katolicy. I tym katolikom pluje się w twarz stawiając naprzeciwko kościoła symbol homoseksualistów i innych tego typu osób. Mało tego, ich łuk stawia się na Placu Zbawiciela. Tak oto symbol ludzi, którzy szczycą się tym, co dla katolika jest czymś obrzydliwym, stoi na placu noszącego imię Zbawiciela. Boga, który brzydzi się homoseksualizmem.

Już Cezary Pazura podał całkiem rozsądne rozwiązanie w kwietniu. Zbudujcie dla tęczy Plac Tęczy w Warszawie. To naprawdę kawał miasta. Dla ŚWIĘTEGO SPOKOJU niech Plac Zbawiciela zostanie Zbawiciela. Przedtem słusznie zwrócił uwagę, że „tęcza”, która rzekomo miała łączyć, stała się kolejnym punktem zapalnym i dzieli zarówno mieszkańców jak i wszystkich Polaków. Tylko czemu jedną grupę się zamyka i karze, a drugą chroni?

Demokracja to rządy większości. Oczywiście zapewnia się odpowiednią ochronę oraz nadaje pewne prawa mniejszościom, ale nie mogą one przewyższać większości. Inaczej wychodzi patologia władzy i społeczeństwa. Mimo wielu akcji podpalania, „tęcza” wciąż jest remontowana i coraz bardziej zabezpieczana. Pieniądze cały czas lecą. Szkoda, że stołeczny ratusz tak chętnie nie przeznacza pieniędzy na inne cele. Widać na „tęczę” czy Agorę (w ciągu niecałych dwóch lat od Warszawy otrzymała już ponad pół miliona złotych) pieniądze będą zawsze.

Jednak niech pani prezydent się nie dziwi, że wokół „tęczy” będą dziać się takie akcje. Naplucie ludziom w twarz zawsze spotka się z reakcją.

I ostatnie spostrzeżenie, ponieważ przedtem ktoś chciał uzasadniać jakoby promowanie dewiacji wszelakich było dobre i biblijne. Trzeba stanowczo powiedzieć: homoseksualizm nie jest dobry ani obojętny w oczach Boga. Oczywiście jakieś dziwne odłamy samozwańczych chrześcijan bazujące na wybiórczych fragmentach Biblii mogą twierdzić inaczej. Niemniej nauka Kościoła jest jasna i zgodna z Pismem Świętym. Wystarczy wspomnieć historię Sodomy i Gomory, czy przeczytać Pierwszy List do Koryntian.

Zobacz również