tęcza
Wiadomości Pikio - 5 Sierpnia 2015

Tęcza z placu Zbawiciela trafi na Wawel?

Licząca sobie trzy lata tęcza z warszawskiego placu Zbawiciela już niedługo zniknie ze swego miejsca. W związku z tym trwają poszukiwania nowego miejsca dla instalacji. Jak na razie najbardziej kontrowersyjną propozycją jest Wawel.

Internet już się wypowiedział w sprawie nowego miejsca dla tęczy. Wśród wielu głosów internautów na ten temat najczęstszą propozycją jest krakowski zamek. Temat podjęli też dziennikarze znanej rozgłośni radiowej i przeprowadzili w sieci sondę. Jak się okazało wygrywa w niej Słupsk, choć Wawel ma jak na razie 20% poparcia. Poszukiwania nowego miejsca wynikają z tego, że kończy się umowa między Instytutem Adama Mickiewicza odpowiedzialnym za tęczę a stolicą. Znana instalacja zniknie z placu Zbawiciela pod koniec lata. Przeprowadzkę poprzedzi jednak akcja upamiętniająca jej pobyt na warszawskim placu. W jeden z weekendów w drugiej połowie sierpnia obok tęczy postawiony zostanie fotomat. Zrobione dzięki niemu zdjęcia zasilą internetowy album. Ośmiokrotnie podpalona tęcza stoi na placu Zbawiciela od 8. czerwca 2012 roku. Powodem jej powstania były obchody polskiej prezydencji w Radzie UE. Według projektantki instalacji, Julity Wójcik, jej dzieło nie ma żadnego znaczenia i przesłania, ma po prostu być piękna.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News