Zjednoczona Lewica oświadczyła, że jeśli wygra październikowe wybory parlamentarne to przywróci warszawską tęczę na poprzednie miejsce.

Kilka dni po demontażu budzącej kontrowersje instalacji głos w sprawie zabrali przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy. Według ich oświadczenia jedną z pierwszych decyzji, które podejmą w przypadku ewentualnej wygranej w nadchodzących wyborach będzie przywrócenie tęczy na poprzednie miejsce, czyli Plac Zbawiciela. Gdyby jednak Zjednoczona Lewica nie wygrała wyborów to – jak zapewnili jej przedstawiciele – zrobi wszystko by przekonać do swoich racji władze miasta.

Jak powiedziała Barbara Nowacka, usunięcie tęczy z Placu Zbawiciela, pozostawiło w „kulturalnym sercu Warszawy” bliznę ponieważ – jak przekonuje – była ona symbolem „otwartej, tolerancyjnej i przyjaznej każdemu Warszawy„.

Jak przekonują przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, demontaż tęczy to błąd warszawskich władz, do którego popełnienia zmusiły je „grupy nacisków”.

Tę decyzję podjęto z przyczyn koniunkturalnych. Nie może być tak, że ulegając grupom nacisków i wbrew większości opinii Warszawiaków doprowadzono do demontażu tęczy. Gdy dojdziemy do władzy, dopilnujemy, żeby władze miasta przywróciły instalację – powiedziała Nowacka.

Zjednoczona Lewica – przy okazji krytyki decyzji o usunięciu tęczy – wyraziła potrzebę zwiększenia nakładów z budżetu państwa na kulturę. Lewicowcy postulują by dotacja dla kultury wynosiła co najmniej 1% PKB.

Większość sondaży dotyczących sympatii politycznych w kontekście zbliżających się wyborów nie daje Zjednoczonej Lewicy większych szans na wygranie wyborów. Poparcie dla sojuszu SLD+TR+Zieloni waha się, w zależności od sondażowni, w granicach kilku procent pod progiem wyborczym.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: zjednoczona-lewica.pl

...

Zobacz również