Technikum na Krymie stało się właśnie miejscem krwawych wydarzeń. W wyniku gigantycznej eksplozji zginęło 10 osób, a część ciągle walczy o życie. To wiadomości z ostatniej chwili

Co najmniej 10 osób zginęło w mieście Kercz na Półwyspie Krymskim. Do tej pory trwa przeszukiwanie gruzów, a część osób jest w szpitalu w ciężkim stanie – liczba ofiar może więc wzrosnąć. Do wybuchu doszło na stołówce.

Na wciąż niestabilnym Krymie takie wydarzenie, to jak dolanie oliwy do ognia. Ciągle w Donbasie trwa wojna i pomimo wielu zawieszeń broni, wciąż słychać strzały karabinów i wybuchy pocisków artyleryjskich. Mimo anektowania Krymu przez Rosję, ten region nie jest stabilny i spokojny.

Katastrofa czy zamach? Tragedia w technikum

Jak twierdza rosyjskie media, raczej nie mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym. Według nich, prawdopodobną przyczyną eksplozji był wybuch gazu.

Nie oznacza to jednak, że wybuch nie mógł być zaplanowanym atakiem. Rosyjskie media mówią co prawda o wybuchu gazu ale lokalne media trzymają się wersji, że mógł to być zamach terrorystyczny. Świadkowie mówią o tym, że widziano jak uzbrojeni napastnicy próbują wziąć zakładników, podobno były jakieś strzały, a dopiero później nastąpił wybuch. Na wyniki śledztwa trzeba jeszcze poczekać.

Według najnowszych informacji, ponad 50 osób zostało rannych.

Poniżej zamieszczamy filmik rosyjskojęzycznych mediów z wydarzenia. Widać na nagraniu dużo służb ratunkowych. Niosą także ranną osobę na noszach, aby przewieźć ją jak najszybciej do szpitala. Takich osób może jest o wiele więcej. Media ze świata donoszą, że cały czas znajduje się nowe osoby i jest im udzielana pierwsza pomoc.

Podobno huk wybuchu był bardzo dobrze słyszany w całej okolicy miejsca zdarzenia. Na zdjęciach i nagraniach widać powybijane szyby i uszkodzoną elewacje budynku. Wybuch musiał być naprawdę potężny.

Rosyjski Sputnik informuje, że na teren wybuchu przyjechały służby specjalne FSB. Teren został otoczony przez funkcjonariuszy. Na terenie miały być także materiały wybuchowe.

Według świadków brakuje karetek i noszy, więc ranni są wynoszeni nawet na drzwiach. W całym mieście ewakuowane szkoły i przedszkola w obawie przed kolejną taką sytuacją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]

Krym jest obecnie anektowany przez Federacje Rosyjską, był przez chwilę samodzielnym państwem, ale w czasie wojny w Donbasie został zajęty przez Rosję i wcielony do niej. Wiele osób na półwyspie nie jest w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy. Najbardziej zabiegającą grupą o wolność są Tatarzy Krymscy, potomkowie wielkiego niegdyś Chanatu Krymskiego, który wojował z Rosją i Rzeczpospolitą, a był lennem Turcji osmańskiej. Został zlikwidowany przez carycę Katarzynę. Część mieszkańców wyznaje islam, chociaż nie jest on tak radykalny jak na Bliskim Wschodzie. Od zawsze Tatarzy byli tam prześladowani, najpierw przez carat, a później przez ZSRR i komunizm. Prócz nich na Krymie żyje wielu Rosjan, którzy zostali przesiedleni tam, aby zapewnić sobie panowanie nad tym regionem.


ZOBACZ TAKŻE:

Przerażająco zgwałcił swoją miesięczną córeczkę. Połamał jej przy tym 45 kości

Prawica wściekła na kompromitujące nagranie! Pierwsza Dama nago w Gabinecie Owalnym

ŻE CO?! Król disco polo chce zarobić na Janie Pawle II

Kora dzieci: Kim są dorośli synowie legendy rocka?

Koszmar stanie się prawdą? Polacy narażają swoje zwierzęta na choroby i śmierć

Zostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!

Student dziennikarstwa, pasjonat historii, wielki miłośnik pizzy hawajskiej.