Te zioła nie tylko leczą. Z nimi też schudniesz

Te zioła nie tylko leczą. Z nimi też schudniesz Źródło: Creative Commons

Zioła i ich lecznicze działania znane są ludziom od setek lat. Stosowane są na różne dolegliwości, choroby, a nawet po to, by się uspokoić. Ostatnio coraz popularniejsze stają się ziółka wspomagające dietę i odchudzanie. Prawie każdy, kto walczy ze zbędnymi kilogramami, sięga po ziołowe napary.

Zioła przeżywają obecnie swoje pięć minut w dziedzinie diety i odchudzania. Ludzie pragnący mieć szczupłą i zachwycającą sylwetkę chętnie sięgają po herbatki obiecujące im szybkie efekty i maksymalne przyspieszenie metabolizmu. Jednak nie każdy wie, że nie wszystkie mogą działać. Zioła do swojej diety należy dobierać ostrożnie i po dokładnym sprawdzeniu ich działania, jednak znane nam są trzy rośliny, po które spokojnie może sięgnąć każdy z nas z gwarancję zobaczenia zaskakujących efektów. 

Zioła które pomogą zrzucić zbędne kilogramy

Napoje ziołowe maksymalnie przyspieszają nasz metabolizm i wzmacniają przemianę materii. Wspomagają walkę z odkładającym się tłuszczem w naszym organizmie, a my może o wiele szybciej zaobserwować efekty diety. Oprócz tego napary ziołowe to źródło cennych minerałów i witamin, które są nam niezwykle potrzebne podczas tego trudnego procesu odchudzania. 

Jednym z tych cennych ziół jest dobrze nam znana pokrzywa. Działa na nas korzystnie pod wieloma względami. Oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn, co znacznie przyspiesza proces odchudzania, a także zabezpiecza nas przed popularną podczas diety anemią. Pokrzywa jest bowiem źródłem cennego żelaza. Oprócz tego działa korzystnie na naszą skórę i włosy. 

Kolejną rośliną jest mniszek pospolity. Jest to zioło dla tych, którzy stracili już wszelaką nadzieję w kwestii odchudzania. Herbatka z mniszka lekarskiego pomaga osobom z rozregulowanym metabolizmem. Wspomaga i reguluje przemianą materii, a także zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie. 

Yerba mate królową ziół

Jednym z najlepszych naparów jest ostrokrzew paragwajski, znany większości jako yerba mate. Ten gorzki napar jest odpowiednikiem jednocześnie mocnej kawy i herbaty. Zwiększa uczucie sytości, a przede wszystkim zapobiega odkładaniu się złego tłuszczu. W praktyce oznacza to nie tylko przyspieszone odchudzanie, ale i zdrowe serce oraz układ krążenia. Pomaga nam także wyrównać ciśnienie. Oprócz tego yerba pomaga szybciej trawić wysokokaloryczne posiłki, dzięki czemu nie musimy się aż tak bardzo martwić bardziej obfitą kolacją. Warto pić yerbę po każdym większym posiłku. 

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News