Wcześniej nikt nie znał skrywanej przez lata tajemnicy Ojca Tadeusza Rydzyka. To, co wydarzyło się w jego życiu przed laty, jest naprawdę szokujące. Księża nie chcieli go w Kościele!

Okazuje się, że znany większości Polaków ojciec Tadeusz Rydzyk, wcale nie miał łatwego startu w Kościele. Kiedy chciał zostać kapłanem pojawiły się ogromne trudności, na które on sam nie miał większego wpływu.

Nieformalny związek rodziców

W książce napisanej przez Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba ujawnione zostały bardzo ciekawe szczegóły z życia o. Tadeusza. Na początku jego duchowieństwa, proboszcz jego parafii, niechętnie patrzył na niego jako księdza. Dlaczego? Ponieważ pochodził z nieprawego łoża. Jego rodzice żyli ze sobą bez związku małżeńskiego i to nie pozwalało młodemu Rydzykowi podjąć służy kapłańskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Okropne. Jedno zdanie obnaża obrzydliwą prawdę o polskim Kościele

„Wtedy u nas proboszczem był ksiądz Marchewka. On był niedobry, bo powinien to jakoś inaczej… a ten Tadeuszkowi robił przez to trudności, że on jest nieprawowity… proboszcz to potępiał. A co Tadeusz był winny”? – czytamy wypowiedź znajomego o. Rydzyka w „Imperatorze”.

Znowu nie chcieli go w Kościele

Przyszły ksiądz nie poddał się i wyjechał z rodzinnego Olkusza, by podjąć służbę w innej parafii. Tam wstąpił do zakonu, ale problem powrócił jak bumerang. Przełożonym o. Rydzyka nie podobało się, że jego rodzice żyją bez ślubu. Po pewnym czasie problem rozwiązał się sam, ponieważ ojciec Rydzyka wyprowadził się od matki, a ten mógł spełniać się w kapłaństwie już bez przeszkód.

Głowę do interesów miał od zawsze

Nie każdy wie, że o. Rydzyk już na początku swojej kapłańskiej drogi był zafascynowany biznesem. Jego znajomy – ojciec Jerzy Gliński opowiedział autorom książki „Imperator”, w jaki sposób młody ksiądz zarabiał swoje pierwsze pieniądze. Ojciec Tadeusz Rydzyk handlował samochodami, na które wystawiał fałszywe akty darowizny posługując się pieczątkami zakonnic.

ZOBACZ TAKŻE: Ukrzyżowana krowa w kościele, parafianie oburzeni!

Jego kolejnym źródłem dochodu była organizacja pielgrzymek Medjugorie. Jego znajomi komentowali, że już wtedy wiadomo było, że wiele osiągnie, ale nikt nie spodziewał się, że o. Tadeusz Rydzyk stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych i jednocześnie biznesmenów w Polsce.

Źródło: fakt.pl

...

Zobacz również

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii