Trudno wyobrazić sobie bardziej skandaliczną sytuację. Znana posłanka opozycji została seksualnie zaatakowana przez obleśnego mężczyznę, który chciał ją zgwałcić.

#MeToo w Sejmie

Zazwyczaj są silne, zdecydowane i nikt by nie pomyślał, że mogą mieć tak straszne doświadczenia. Milczenie przerwały przedstawicielki polityki i posłanki na Sejm. Szokującą historię opowiedziała Barbara Nowacka, była liderka Zjednoczonej Lewicy. Wspomina o tym, jak była molestowana, będąc w bardzo zaawansowanej ciąży.

– Sobota popołudniu, maj, piękna pogoda, ja w ósmym miesiącu ciąży, trzy tygodnie przed porodem, jestem z koleżanką na spacerze. Nagle z naprzeciwka nadchodzi dwóch kolesi w dresach. Jeden woła: „Ty się lubisz ruchać”, a drugi łapie mnie za krocze. A potem ze śmiechem odchodzą. Jedyne, co potrafiłam w tej sytuacji zrobić, to krzyknąć: „spierdalaj” – relacjonuje Nowacka.

Przerażająca próba gwałtu

Podobne historie spotkały wiele innych kobiet bez względu na ich wiek i pozycję. To jednak nic przy tym, co przydarzyło się posłance Nowoczesnej, która cudem uniknęła gwałtu.

– Jak miałam 16 lat, w czasie podróży wyszłam z przedziału sypialnego do łazienki i konduktor złapał mnie za nadgarstek. Gorąco namawiał na szybki numerek. Nie wiedziałam, o co mu chodzi, dopóki nie dotknął mojej piersi. Do dziś pamiętam jego twarz i papierowy oddech. Długo czułam wstyd – wspomina Ewa Lieder z ugrupowania Ryszarda Petru.

Inaczej trochę było w przypadku posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Ta bowiem, kiedy zdarzyła jej się sytuacja słownej napaści o podtekście seksualnym, umiała się odgryźć. Historia zaczęła się na początku jej przygody z Sejmem. Na jednym z pierwszych posiedzeń sejmu któryś z posłów stwierdził, że Scheuring-Wielgus jest „niezłą dupeczką”.

– Jak możesz tak do mnie mówić w Sejmie – zareagowała posłanka, co relacjonuje tygodnik „Wprost”, na co kolega się zreflektował i przeprosił. – Zawsze reaguję. Miałam dziesiątki takich sytuacji w dzieciństwie, kiedy byłam studentką, teraz. Strzelanie stanikiem w szkole, ekshibicjoniści – wspomina posłanka.

Źródło: Wprost

Gwiazdy, które były molestowane seksualnie [ZDJĘCIA]


9 pięknych księżnych, których historia urzekła świat

...

Zobacz również