Wiadomości Pikio - 26 Sierpnia 2016

"Tatuaż to pieczęć diabła". Plakat gdańskiego duszpasterstwa podbija internet

Gdańskie Centrum Informacji o Sektach wydało plakat informacyjny na temat tatuaży. Radykalne podejście do tematu sprawiło, że bardzo szybko stał się hitem internetu.

W informacji czytamy, iż tatuaż jest samookaleczeniem, które otwiera nasze ciało na złego ducha. Według twórców, ozdoba ciała wcześniej była utożsamiana z marginesem społecznym, natomiast teraz jest synonimem dobrej zabawy i stanowienia o swoim ciele. Duszpasterze twierdzą, że jest to profanacja świątyni Ducha Świętego, czyli ludzkiego ciała.

Oprócz tego, plakat przekonuje, iż tatuaże są tak samo uzależniające co alkohol lub narkotyki. Największym zagrożeniem mają być symbole nawiązujące bezpośrednio do szatana, czyli węże i smoki. Podobno przyozdobienie ciała podobiznami tych stworzeń jest równoznaczne z podpisaniem cyrografu, a więc oddaniem duszy diabłu.

Na szczęście osoby, które już posiadają takie "znamię" nie znajdują się w sytuacji beznadziejnej. Ratunkiem ma być spowiedź, usunięcie tatuażu oraz modlitwa kapłana. Te czynności mają sprawić, że osoba wytatuowana zostanie uzdrowiona.

tatuaż

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News