Fatalny początek lata w Tatrzańskim Parku Narodowym. Pracownik dokonał przerażającego odkrycia, 100 metrów od szlaku leżały zwłoki

Fatalny początek lata w Tatrzańskim Parku Narodowym. Pracownik dokonał przerażającego odkrycia, 100 metrów od szlaku leżały zwłoki Źródło: Pixabay/ewelkamag

Tatrzański Park Narodowy stał się miejscem tajemniczej śmierci. Zaledwie 100 metrów od popularnego szlaku pracownik dokonał przerażającego odkrycia. To naprawdę fatalne rozpoczęcie sezonu letniego.

Tatrzański Park Narodowy kojarzy się raczej z miłym wypoczynkiem, pięknymi krajobrazami i naturą, niż mrocznymi zbrodniami. Tym razem jednak na terenie parku doszło do tajemniczego zdarzenia. Zaledwie 100 metrów od popularnego szlaku znaleziono zwłoki będące w znacznym stopniu rozkładu. O szczegółach tajemniczej śmierci niewiele jeszcze wiadomo, a sprawa jest wyjątkowo niepokojąca.

Tatrzański Park Narodowy miejscem tajemniczego zdarzenia

Do makabrycznego odkrycia doszło we wtorek około godziny 14:00. Na zwłoki natknął się pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Według jego relacji, leżały one zaledwie 100 metrów od popularnego szlaku w Dolinie Jaworzynki. Na miejsce od razu wezwano odpowiednie służby.

Policja nie miała łatwego zadania, jeśli chodzi o identyfikację tajemniczych zwłok, ciało było bowiem w zaawansowanym stanie rozkładu. Aby poznać personalia denata, będzie trzeba poczekać jeszcze trochę czasu. Jak informuje Gazeta.pl, odnalezione ciało należało najprawdopodobniej do mężczyzny - wskazują na to resztki ubrań. Policja podejrzewa, że może to być turysta, którego zaginięcie zgłoszono w zeszłym roku, a który do dzisiaj do dzisiaj był poszukiwany. Nieoficjalnie doniesienia mówią też, że przy zwłokach znaleziono dokumenty, lecz policja nie potwierdziła tej informacji w mediach.

Gazeta.pl informuje też, że zgodnie z decyzją prokuratury, zabezpieczono zwłoki i resztki ubrań denata. Ciało zostało zabrane przez ratowników TOPR. Nieznana jest przyczyna jego śmierci, lecz zakopiańska policja informuje, że wstępnie wykluczono morderstwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Turyści muszą uważać. TPN ostrzega

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego stale apelują do turystów, by ci dobrze przygotowali się do swoich górskich wycieczek. Wiele interwencji ratowników TOPR prowadzonych jest wskutek zaniedbań turystów, którzy zlekceważyli warunki pogodowe lub przesadzili z oceną swoich możliwości, tymczasem górskie wędrówki wymagają odpowiednich wyobraźni i odpowiedzialności.

TPN prosi, by turyści przed każdym wyjściem sprawdzili prognozę pogody na najbliższe godziny. Powinni też zapoznać się z oficjalnymi komunikatami i ostrzeżeniami. Wycieczka powinna być zaplanowana tak, by przed zmrokiem wrócić do swojego miejsca zakwaterowania bądź trafić do schroniska na szlaku. O swoim wyjściu i planowanej godzinie powrotu najlepiej też kogoś powiadomić. Turyści wędrujący po górach powinni też zadbać o odpowiedni strój, obuwie oraz wyposażenie, wśród którego powinna znaleźć się mapa. Bagatelizowanie tych wskazówek może być przyczyną tragicznych zdarzeń. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska poruszona kolejnym dramatem nie do wyobrażenia. Zmaltretowana dwumiesięczna dziewczynka, tłumaczenia ojca wprawia w osłupienie
  2. Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego
  3. Szelągowska zamieściła niezwykłe zdjęcie w wannie. Przez jeden szczegół nie rozżarzy Was do czerwoności
  4. Mama trójki dzieci Małgorzata Socha właśnie wprowadziła w kompleksy tysiące Polek. Zjawiskowe zdjęcia
  5. Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News