Polak umarł w górach. Jego ciało wróci do kraju

Polak umarł w górach. Jego ciało wróci do kraju Źródło: fot. pixabay.com

Doszło do prawdziwej tragedii w górach. Polak stracił życie w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Teraz jego ciało trafi z powrotem do kraju. Jego bliscy pogrążeni w żałobie niecierpliwie tego oczekują.

Słowackie Tatry stały się miejscem tragicznego wypadku z udziałem polskiego turysty. 80-letni narciarz został znaleziony na szlaku z Łomnickiego Stawu do Tatrzańskiej Łomnicy. Był nieprzytomny, kiedy na trasie znaleźli go instruktor z podopiecznymi mu narciarzami.

Tatry: śmierć Polaka

Natychmiast rozpoczęto reanimację, wezwano także służby ratownicze. Niebawem przybyli ratownicy z HZS (Horska Zachranna Sluzba). Pojawiła się także lekarka, którą przywieziono na miejsce zdarzenia śmigłowcem. Niestety Polaka nie udało się uratować. Jego ciało przewieziono do słowackiej miejscowości Stary Smokowiec. Nie wiadomo, co było przyczyną tragicznego wydarzenia. Niebawem ciało Polaka ma zostać przewiezione do Polski, na co oczekuje jego rodzina.

Kolejna tragedia w Tatrach słowackich

To nie pierwszy taki wypadek w tym sezonie zimowych w tym masywie górskim. Także po słowackiej stronie Tatr, na samym początku sezonu, zmarł inny polski turysta, 61-letni narciarz. Wówczas tragedia miała miejsce w ośrodku narciarskim Rohacze w Dolinie Spalonej koło Zwierówki. Ratownicy nieustannie przestrzegają przed trudnymi i zmiennymi warunkami w górach. W Tatrach panuje drugi stopnień zagrożenia lawinowego po stronie polskiej i drugi lub trzeci po stronie słowackiej. - Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej szlaki w godzinach rannych są zmrożone, twarde i oblodzone. W godzinach południowych, szczególnie w miejscach nasłonecznionych, śnieg robi się mokry i grząski. Znaczne odcinki odcinki szlaków w niższych partiach są już bez śniegu. Mocno oblodzone są wszystkie strome podejścia, w tym skróty na drodze do Morskiego Oka oraz podejście do Doliny Pięciu Stawów (czarny szlak). W wyższych partiach Tatr większość szlaków jest przetarta lub założone są pojedyncze ślady. Szlaki są bardzo twarde, miejscami oblodzone. Mgła ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy (raki i czekan) - informuje Tatrzański Park Narodowy na swojej stronie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Revol ma dość! Ujawnia coś wstrząsającego
  2. Nie będzie pogrzebu Mackiewicza. Ksiądz tłumaczy dlaczego
  3. Bielecki przerywa milczenie ws. wyprawy na K2! Mocne oskarżenia
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News