Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta wyszedł w nocy z namiotu i już do niego nie wrócił

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta wyszedł w nocy z namiotu i już do niego nie wrócił Źródło: .

Tatry stały się miejscem kolejnego wypadku. Nocna wycieczka turysty zakończyła się jego śmiercią. Jego znajomy, z którym dzielił namiot, szukał dla niego pomocy, ale było już za późno.

Tatry zachwycają swoim imponującym krajobrazem. Niestety, niejednokrotnie górska przygoda kończy się śmiercią. Wystarczy jeden zły ruch, aby droga na szczyt zakończyła się śmiertelnym wypadkiem. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dostali wezwanie, aby sprawdzić, co stało się z jednym z mężczyzn, którzy udali się na wspinaczkę.

Przygoda w górach zakończyła się tragedią

RMF FM podaje, że do wypadku doszło w poniedziałek 25 listopada. Dowiedziano się, że dwóch mężczyzn wybrali się na górski biwak. Miejsce, które wybrali na ten wypoczynek, to szlak na szczycie Kazalnicy. To tu rozłożyli namioty, aby spędzić niezapomnianą noc w górach.  W pewnym momencie jeden z mężczyzn wyszedł z namiotu. Niestety, turysta już nigdy nie wrócił na miejsce biwaku. Mijał czas, a kolega zaginionego mężczyzny coraz bardziej się martwił, dlatego wezwał pomoc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wezwane około godziny 23:00 do turysty, który spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej. Po przyjeździe na miejsce ratownicy odnaleźli ciało poszkodowanego. Okazało się, że mężczyzna mógł się poślizgnąć i w wyniku tego spadł w kilkusetmetrową przepaść.

Tatry staja się coraz bardziej niebezpieczne

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Tatry mogą być teraz bardzo niebezpieczne, ponieważ panują już tam typowo zimowe warunki: szlaki pokryte są błotem, które zamarza i tworzy lodową warstwę. W takich warunkach nie trudno o wypadek. Ratownicy ostrzegają również przed lawinami oraz silnymi podmuchami wiatru. W tym roku doszło już do pierwszej lawiny w Tatrach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć  
  5. Pałac Kultury i Nauki do WYBURZENIA? Wicerzecznik partii: sercem jestem za!

źródło: wiadomości.gazeta

Następny artykuł