Z ostatniej chwili: całe Tatry zamknięte dla turystów z powodu koronawirusa

Z ostatniej chwili: całe Tatry zamknięte dla turystów z powodu koronawirusa Źródło: .

Tatry zostały zamknięte dla wszystkich turystów. W związku z koronawirusem nie będzie można przebywać na całym ich terenie. Wiadomości z ostatniej chwili podają więcej szczegółów w sprawie.

Całe Tatry zostały właśnie zamknięte. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie, a wszystko w związku z niebezpiecznym koronawirusem. Turyści nie będą mogli już przebywać w Tatrach. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywać zakaz. 

Całe Tatry zamknięte dla turystów

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego przekazały właśnie informację, że w związku z koronawirusem polska część Tatr zostanie zamknięta dla wszystkich turystów. Od piątku 13 marca zabronione jest przebywanie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Decyzja władz została podjęta w oparciu o informacje o szybkim rozprzestrzenianiu się w kraju koronawirusa

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem zamknięty zostanie cały park, a także schroniska nie będą już przyjmować gości, zamknięte zostaną także parkingi. Zakaz przebywania na obszarze całego terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego nie będzie dotyczyła mieszkańców powiatu tatrzańskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Turyści, którzy mieli zaplanowany wyjazd, proszeni są o odwołanie podróży. Władze Parku upominają, by nie wyruszać w Tatry, teraz kiedy sytuacja w kraju jest wyjątkowo niebezpieczna, a zarażenie się wirusem jest bardzo proste. 

Tatry zamknięte do odwołania. Słowa władz TPN

- Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK, Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii - przekazały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: 7 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Nowe miasto na mapie zakażeń
2. 
Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

Osoby, które do tej pory przebywały w Tatrach, upomina się o bezpieczny powrót do domów. Wszelkie zmiany, które będą zachodziły w związku z zakazem przebywania w parku, będą na bieżąco przekazywane do wiadomości Polaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Pilne ostrzeżenie dla całej Polski, sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Są ofiary śmiertelne i ranni
  5. Rodzina Witolda Pyrkosza ukrywała przed nim wielką tajemnicę. Wyszła na jaw dopiero lata po jego śmierci
  6. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle

źródło: radio zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News