Porażające sceny w polskich górach. Turyści natrafili na zwłoki

Porażające sceny w polskich górach. Turyści natrafili na zwłoki Źródło: Pixabay.com Heidelbergerin

Tatry - śmiertelny wypadek w polskich górach. Turyści natknęli się na zwłoki w jednej z tatrzańskich dolin, natychmiast poinformowali służby ratunkowe. TOPR przekazał informacje w tej sprawie, mężczyzna prawdopodobnie wspinał się samotnie i spadł z dużej wysokości.

Tatry przeżywają najazd turystów w związku z wyjątkowo korzystnymi warunkami pogodowymi. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przekazało właśnie tragiczne informacje, w górach natknięto się na zwłoki mężczyzny. Turysta prawdopodobnie spadł z dużej wysokości.

Tatry - w górach znaleziono zwłoki mężczyzny

Dolina za Bramką to dolina reglowa w Tatrach Zachodnich, która znajduje się pomiędzy Doliną Strążyską a Doliną Małej Łąki. To właśnie w tej okolicy przypadkowi turyści natknęli się u podnóża skałki na zwłoki mężczyzny. Natychmiast wezwali na miejsce odpowiednie służby. Jak poinformował TOPR, do wypadku, w wyniku którego turysta poniósł śmierć, najprawdopodobniej doszło w niedzielę 9 sierpnia 2020 roku.

- Dostaliśmy informację telefonicznie od osób, które przebywały w Dolinie za Bramką. Natrafiły na zwłoki mężczyzny u podnóża skałki, która tam jest w dolinie - poinformował Krzysztof Długopolski, ratownik dyżurny TOPR, zacytowany przez portal Gazeta.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przy martwym mężczyźnie znaleziono sprzęt do wspinaczki, jak przekazał TVN 24, turysta prawdopodobnie wspinał się samotnie i spadł z dużej wysokości. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego mężczyzny.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje o rozsądek w czasie górskich wędrówek

W związku z dobrą pogodą, w górach pojawia się coraz więcej turystów. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują, by w czasie górskich wędrówek zachować szczególną ostrożność, a także zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów w związku z wyjątkowymi upałami na szlakach.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

TOPR w okresie letnim ma pełne ręce roboty. Jak donosi portal Gazeta.pl, niedawno służby musiały udzielić pomocy i przetransportować turystkę z okolic Świtowej Czuby. Kobieta była osłabiona i miała dolegliwości gastryczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Nagła decyzja premiera Morawieckiego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
  3. Polacy pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Michał Bąk, miał dopiero 24 lata
  4. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News