Mustafa Dżemilew, przedstawiciel Tatarów krymskich, odbył wizytę w Parlamencie Europejskim, gdzie miała miejsce debata na temat nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Polityk podczas swojego przemówienia ostrzegł europarlamentarzystów o broni jądrowej jaką Rosja miała umieścić na półwyspie. 

W Parlamencie Europejskim odbywała się debata na temat nielegalnej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską oraz sytuacji tamtejszych Tatarów, których reprezentuje Mustafa Dżemilew.

Jak ostrzegł europejskich polityków Dżemilew, według jego informacji na Krym zostało przetransportowanych kilka głowic jądrowych oraz kilkadziesiąt tysięcy rosyjskich żołnierzy. Cały półwysep stał się jedną wielką bazą wojskową, gotową do zarówno ataku jak i obrony.

– Według naszych danych na półwysep sprowadzono broń nuklearną. Służba informacyjna Medżlisu dysponuje danymi, że sprowadzono sześć głowic jądrowych. Na półwyspie stacjonuje 70 tysięcy uzbrojonych żołnierzy, w tym Federalna Służba Bezpieczeństwa i policja – oświadczył Dżemilew w Parlamencie Europejskim.

Jak również zaznaczył tatarski polityk, aktualnie na Krymie panuje totalitarny reżim – Rosja miała zlikwidować wszystkie elementy demokratycznej wolności. Cierpią również mniejszości etniczne, w tym głównie Tatarzy, którzy są cały czas prześladowani jedynie ze względu na swoje pochodzenie.

bh

...

Zobacz również