Weronika zabiła się po śmierci księdza. Tata dziewczynki ujawnił wstrząsający powód

Weronika zabiła się po śmierci księdza. Tata dziewczynki ujawnił wstrząsający powód Źródło: maxpixel.net

Tata 17-letniej Weroniki już nie mógł wytrzymać presji mieszkańców, mediów i dziennikarzy. W końcu postanowił podać powód, dlaczego córka popełniła samobójstwo. Chce też sprostować szokujące plotki, które rażą w dobre imię dziewczyny.

Tata Weroniki od ostatnich dni kwietnia żyje w ogromnych nerwach. Najpierw odebranie sobie życia przez córkę, a potem medialna nagonka. Zebrał się w sobie i w tych bolesnych chwilach wydał oświadczenie, które rozjaśnia całą sytuację. Prawda, którą kreują media jest zgoła inna. Kim był ksiądz dla Weroniki?

Powodem samobójstwa śmierć duchownego?

Weronika z podlaskich Leszczyn zaginęła 26 kwietnia. Dzień po śmierci proboszcza parafii rozpłynęła się w powietrzu. Poszukiwania nastolatki skończyły się tym najgorszym scenariuszem - jej ciało znaleziono 28 kwietnia w chełmskim lesie. Podobno zostawiła list, w którym wyjaśniała powody swojej decyzji. Rodzice wcześniej nie zauważyli żadnych zmian nastroju u córki.

Okazuje się, że ksiądz był jej mentorem i najlepszym przyjacielem. Dziewczyna bardzo marzyła, by wyrwać się z Leszczan. Miała wiele ambitnych planów - chciała zostać prawniczką lub policjantką, ledwo zaczęła kurs na prawo jazdy. W wakacje miała już załatwioną pracę za granicą.

Mimo, że ksiądz miał 67 lat, a dziewczyna 17, łączyła ich więź pełna przyjaźni, zaufania, doradztwa i wspierania. To coś, czego nastolatka ogromnie potrzebowała, by spełnić swoje marzenia.

Tata: "Ksiądz był dla niej drugim ojcem"

Wszystko zaczęło się, odkąd po wsi rozniosły się plotki, że Weronikę łączy z księdzem jednak coś więcej niż tylko przyjaźń.

- Miałem jej zabronić chodzić do księdza, bo ktoś coś powiedział? Po tych plotkach pojechałem z nią do proboszcza. Oboje mi tłumaczyli, że nie było złamania ślubów czystości. Myślę, że ksiądz takich rzeczy by nie zrobił. Dlaczego miałem mu nie wierzyć? Komu, jak nie księdzu? - mówi ojciec Weroniki, Zbigniew.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nawet po tłumaczeniach i sprostowaniu informacji, ludzie gadali, że Weronika była w ciąży, na plebanię chodziła, by spędzać czas w łóżku proboszcza i miała nawet tam swój pokój. Sekcja zwłok wykluczyła ciążę, ale plotki i tak nie ucichły.

- Ksiądz był dla niej drugim ojcem, lepiej ją rozumiał niż ja. A co mogłem jej dać? Obrządek przy zwierzętach i robotę w polu. Weronika chciała czegoś więcej, wyrwać się z Leszczan - potwierdza marzenia Weroniki zrozpaczony mężczyzna.

- Prawdą jest, że nastolatka właśnie na plebanii szukała zrozumienia dla swoich problemów - potwierdza rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej ksiądz Adam Jaszcz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)

Źródło: Planeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News