17-latek zabił swojego tatę, kilkukrotnie dźgnął go nożem. Powód jest druzgocący i wzruszający zarazem

17-latek zabił swojego tatę, kilkukrotnie dźgnął go nożem. Powód jest druzgocący i wzruszający zarazem Źródło: unsplash.com/Andrik Langfield

Tata zginął z rąk swojego syna. 17-latek nie miał żadnych zahamowań, by raz po raz zanurzać ostry nóż w ciele ojca. Wszystkiemu przyglądała się zrozpaczona i spanikowana mama. Dla krwawiącego mężczyzny nie było już ratunku.

Tata nastolatka od dłuższego czasu zachowywał się w sposób, którego 17-latek nie mógł już dłużej znieść. Pewnego dnia nie wytrzymał, sięgnął po nóż i dał ponieść się emocjom. W tym samym pomieszczeniu znajdowała się jego mama.

Tata 17-letniego Michała nadużywał alkoholu i bił żonę. Dziecko musiało na to patrzeć latami

Joanna i Marcin byli małżeństwem od 20 lat. Jeszcze zanim na świecie pojawił się ich syn, Michał, atmosfera w domu nie była najlepsza. Alkohol i przemoc były na porządku dziennym.

- Nasze małżeństwo to była gehenna. Marcin był bardzo trudnym człowiekiem. Pod wpływem alkoholu dostawał białej gorączki. Wyzywał, poniżał, bił. Zawsze starałam się brać to na siebie, tak żeby syn nie widział i nie słyszał wielu rzeczy - przyznaje Joanna, matka 17-latka.

Nastoletni Michał bronił matki i cierpliwie znosił agresję ze strony ojca. Kiedy głowa rodziny nadużywała alkoholu i zapowiadało się na bitkę, nastolatek próbował załagadzać zachowanie ojca. Niejednokrotnie jednak był świadkiem, jak pijany mężczyzna bił swoja żonę. Rodzina miała założoną niebieską kartę, a agresor dostał kuratora i miał leczyć się z choroby alkoholowej. Nic sobie jednak z tego nie robił. Pewnego dnia doprowadziło to do druzgocącej tragedii.

Zabił go nożem. Teraz grozi mu 25 lat więzienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

We wrześniu tego roku w domu nastolatka miała miejsce straszna awantura. Ojciec znów zaczął bić matkę Michała, dlatego syn pary chciał w jakiś sposób pomóc kobiecie. Wbiegł do kuchni i pierwsze co zrobił, to chwycił za nóż i zadał kilka ciosów prosto w tułów oprawcy. Kiedy policjanci oraz ratownicy przyjechali na miejsce zbrodni, próbowali reanimować rannego, jednak ten zmarł na miejscu. Z kolei 17-latek został zatrzymany i nadal przebywa w areszcie śledczym.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
2. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

- Moje dziecko broniło mnie. Gdyby nie on, to mnie by tu dziś nie było. Mąż nam kilkukrotnie mówił, że nas pozabija, zmieni ubrania, zamknie dom i wyjedzie - mówiła mama tuż po zabójstwie.

Chłopak będzie jeszcze poddany badaniom psychologicznym. Wiele wskazuje też na to, że kwalifikacja czynu jeszcze może się zmienić. Pojawiły się głosy, że to nie było celowe zabójstwo, ale obrona konieczna. 17-latek zostanie w areszcie do listopada, sąd na razie nie zgodził się, by odpowiadał z wolnej stopy.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kolejny podatek spadnie na barki milionów Polaków. Podstawowe zakupy HORRENDALNIE wysokie
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Niestety, wydarzyło się najgorsze. Po 80 godzinach męczarni zmarło dziecko, którego walkę o życie obserwowały miliony ludzi
  4. Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu mały piesek oduczy się złego nawyku
  5. Wbiegł do pokoju księżnej Diany, była zalana łzami. Kiedy odkrył, co zrobiła jej matka, pogrążył się z nią w bólu

Źródło: TVN

Następny artykuł