Przed świętami dzieci dostały wiadomość, że ich tata nie żyje. Wchodząc do domu kompletnie nie spodziewali się takiego widoku

Przed świętami dzieci dostały wiadomość, że ich tata nie żyje. Wchodząc do domu kompletnie nie spodziewali się takiego widoku

Tata od pewnego czasu Święta Bożego Narodzenia spędzał w samotności. Pewnego roku jego dzieci dostały wiadomość o tym, że umarł. Wtedy postanowiły przyjechać do rodzinnego domu i spędzić Święta razem. Nie mogły się spodziewać tego, co zobaczą na miejscu.

Tata tej rodziny podzielił los wielu starszych osób. Każdego kolejnego roku jego dzieci miały dla niego coraz mniej czasu. Poświęcały się własnym rodzinom i karierze zawodowej - rozjechały się po całym świecie. On spędzał większość Wigilii w samotności. Pewnego roku miało go jednak zabraknąć - i dopiero wtedy rodzina postanowiła zebrać się razem, aby uczcić jego pamięć. Jego dzieci nie mogły jednak się spodziewać, co stanie się, gdy przekroczą progi rodzinnego domu.

Tata odszedł przed Świętami

To kampania reklamowa niemieckiego supermarketu Edeka, która zwraca uwagę społeczeństwa na problem samotności pośród osób starszych. Na filmie, który podbił media społecznościowe widać, jak starszy mężczyzna samotnie spożywa posiłek wigilijny przez kilka kolejnych lat.

W końcu widać, jak jego dzieci w różnych częściach świata otrzymują smutną wiadomość. Ich ojciec nie żyje, a oni mają przyjechać na pogrzeb, który odbędzie się w Święta. Zapłakani ludzie wsiadają do aut i samolotów, udając się na wyprawę do rodzinnego domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Odziani w czarne stroje przekraczają próg miejsca, które było dla nich scenerią dorastania. Pełni wspomnień są na skraju łez, gdy zauważają zastawiony stół i palące się na nim świece. Nie wiedzą, co się dzieje. Wtedy z pokoju obok wychodzi starszy mężczyzna. Jego dzieci nie mogą uwierzyć własnym oczom - były przekonane, że nie żyje. Wtedy wypowiada on ważne słowa.

- Jak inaczej mógłbym was wszystkich tu zebrać - pyta się swoich dzieci.

To kampania mająca na celu wyczulenie na problem samotności wśród osób starszych

Supermarket Edeka został oskarżony o wykorzystywanie ludzkiej empatii, ale ponieważ "reklama" nie zawiera w sobie żadnych faktycznych treści reklamowych, broni się tym, że miała to być po prostu kampania społeczna.

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

- Dobrze wiemy, jak bolesna jest strata bliskiej osoby. Chcieliśmy tylko przypomnieć ludziom, że w świętach najważniejsze jest spędzanie czasu z rodziną - powiedział rzecznik prasowy niemieckiego supermarketu, broniąc kontrowersyjnego filmiku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

źródło: jest pozytywnie

Następny artykuł