Tata Piotra Woźniaka-Staraka to jeden z najbogatszych Polaków. Czym się zajmuje?

Tata Piotra Woźniaka-Staraka to jeden z najbogatszych Polaków. Czym się zajmuje? Źródło: youtube.com/Na bogato/Fot. Krzysztof Jarosz AF

Tata zaginionego z soboty na niedzielę Piotra Woźniaka-Staraka to polski miliarder, który co roku ląduje w czołówce najbogatszych Polaków. Na liście magazynu Forbes plasuje się zawsze w pierwszej dziesiątce, niewiele osób jednak wie, dzięki czemu zarobił majątek Jerzy Starak.

Tata Piotra Woźniaka Staraka od zawsze miał smykałkę do interesów. Jego majątek liczy się w miliardach, co rokrocznie daje mu mocną pozycję na liście najbogatszych ludzi w Polsce. Zbił fortunę na popularnych produktach, które każdy ma w swojej kuchni.

Czym zajmuje się tata Piotra Woźniaka-Staraka, Jerzy Starak?

Jerzy Starak przede wszystkim znany jest z tego, że jest największym i najbardziej szanowanym inwestorem w dziedzinie biotechnologii. Kilka lat temu stał się właścicielem Polpharmy, która aktualnie jest liderem na rynku farmaceutycznym. To prawdziwa potęga: pod Jerzym Starakiem znajduje się około 7,5 tysiąca zatrudnionych pracowników, miliarder posiada także 7 centrów produkcyjnych oraz 5 specjalistycznych ośrodków badań. 

Oprócz Polpharmy, Jerzy Starak sporych pieniędzy dorobił się również na firmie Herbapol. Obie firmy przynoszą mu imponujące zyski, a majątek taty Piotra Woźniaka-Staraka jest szacowany na 5,9 miliarda złotych. Dzięki temu co roku ląduje na około 5. miejsca w rankingu najbogatszych ludzi w Polsce. Jednak zarządzanie dwiema rynkowi potęgami to nie wszystko, czym się zajmuje.

Jerzy Starak prowadził intratne interesy jeszcze w PRL. Wraz z żoną spróbował też biznesu restauracyjnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz branży herbacianej i farmaceutycznej, Jerzy Starak postarał się, by mieć udziały w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica, które produkują m.in. Olej Kujawski, oraz w Herbapolu Lublin.

W czasach PRL miliarder również nie próżnował - założył firmę Comindex, a potem zajął się branżą FMCG, czyli fast-moving consumer goods - produktami sprzedawanymi masowo i po niskich cenach. W latach 90. wprowadził na polski rynek Nutricię i Colgate-Palmolive.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Tata Piotra Woźniaka-Staraka wraz z żoną prowadzi też ekskluzywną i drogą restaurację w sercu Łazienek Królewskich - Belvedere Łazienki Królewskie. Wraz z żoną, Anną Woźniak-Starak są właścicielami Klubu Cavallo również w Łazienkach, oraz dwóch kawiarni: Trou Madame i Amfiteatr.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znaki zodiaku najwierniejszych mężczyzn. Oni są NAJLEPSZYMI partnerami na życie
  2. Kim jest Julia Woźniak-Starak? Media podejrzewają, że to ona towarzyszyła bratu na jeziorze Kisajno
  3. W Łodzi urodziły się trojaczki. Gdy lekarz na nie spojrzał miał do powiedzenia tylko jedno
  4. Julia Woźniak-Starak siostra Piotra ma niezwykłe talenty. To one wczoraj uratowały jej życie nad jeziorem?
  5. Przez 13 lat zostawiał znicze i kwiaty na miejscu śmierci syna. Po latach znalazł tam notatkę, jej treść jest niesamowita

Źródło: Onet

Następny artykuł