Żyje z zasiłków i ma trójkę dzieci - nie posłał ich do szkoły ani nie każe im myć zębów. "Praca nie jest dla mnie"

Żyje z zasiłków i ma trójkę dzieci - nie posłał ich do szkoły ani nie każe im myć zębów. "Praca nie jest dla mnie" Źródło: Facebook/Matt Allen

Tata trójki dzieci uważa, że nie ma nic złego w tym, że jego rodzina żyje na koszt państwa. Dzieci nie są szczepione oraz nie chodzą do szkoły - ośmioletni syn nie potrafi jeszcze się podpisać. Ojciec uważa, że chłopiec ma jeszcze dużo czasu na to, żeby nauczyć się pisać i czytać.

Tata tej trójki dzieci nie ma zamiaru rozpoczynać kariery zawodowej. Wraz z rodziną zajmuje mieszkanie komunalne, gdzie wszyscy śpią w jednym łóżku. Dzieci jedzą, co chcą, nie chodzą do szkoły i nie są szczepione. Według niego to zdrowy bunt przeciwko niezdrowym oczekiwaniom społeczeństwa, lecz niektórzy mają odmienne zdanie. 

Tata uważa, że nie robią nic złego

Matt Allen, bo tak nazywa się ojciec trójki dzieci, mieszka wraz z żoną Adele oraz trójką potomstwa - Ulyssesem, Ostarą i Kai - w mieszkaniu komunalnym w Brighton w Wielkiej Brytanii. Żadne z rodziców nie pracuje, chociaż Matt od czasu do czasu udziela lekcji jogi. Chociaż żyją z zasiłku, nie uważają, aby było w tym coś niewłaściwego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Praca nie jest dla mnie - twierdzi mężczyzna.

Opowiada też o tym, jak wygląda życie w jego rodzinie. Dzieci śpią z rodzicami w jednym łóżku, same decydują o tym, co chcą zjeść, nie mają dostępu do współczesnej medycyny oraz nie zostały zaszczepione. W ten sposób rodzina chce żyć bliżej natury.

Najstarsze dziecko, 8-letni Ulysses, nie potrafi się jeszcze podpisać. Matt Allen uważa jednak, że jego syn ma jeszcze dużo czasu na naukę czytania i pisania - zwłaszcza, że nie chodzi do szkoły. Córka Matta i Adele, Ostara, chociaż skończyła cztery lata, wciąż korzysta z pieluszek. Rodzice nie chcą jej do niczego zmuszać i wolą, aby uczyła się poprzez "naśladownictwo i konsekwencje".

Tata całej trójki walczy z chorobą autoimmunologiczną. Utrzymuje, że priorytetem dla niego jest utrzymywanie bliskiej więzi z rodziną, a nie poświęcanie się pracy zawodowej. Instruktor jogi twierdzi, że żyjąc w ten sposób nie nadużywa systemu zasiłkowego, bo jego czyny mają "minimalny wpływ na społeczeństwo". 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Ciężarna panna młoda padła na ziemię tuż przed ołtarzem. Kiedy goście zrozumieli co naprawdę się stało, zaczęli płakać z rozpaczy i smutku

Wszystkie trzy porody żony Matta miały miejsce w domu. Mężczyzna mówi, że ponieważ dzieci nie korzystają ze szkół ani z państwowej opieki zdrowotnej, poniekąd wyrównuje to fakt, że żyją głównie z zasiłku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Teeth cleaning and autonomy: in our family we do put toothbrushes out in the bathroom but not fluoridated toothpaste and we do NOT enforce teeth brushing. We do model personal hygiene and talk about the importance of bodily cleanliness. When we feel too much sugary or refined foods have been consumed we then encourage the consumption of ‘teeth cleaning’ foods such as raw coconut 🥥 kale and nori. We are especially relaxed whilst the child is still breastfeeding 🤱 as breast milk acts in a similar manner as oil pulling to keep the teeth clean. Ultimately though your teeth are a reflection of your diet, lifestyle (stress) and inner state of health and cannot be saved by pushing bacteria around the mouth with a toothbrush. We do not take the kids to a conventional dentist for check ups and no longer visit a dentist ourselves since I had a root canal tooth removed back in 2015. We use essential oils, salt and water to clean our mouths 👄 My teeth (top left) Ulysses’ teeth (top right: has recently had a cavity on one of his milk teeth since we spent a year in high stress, emergency accommodation but now it is healing naturally), Ostara’s teeth (bottom left: her top right incisor milk tooth came out stained when she began teething), Kai’s teeth (bottom right: six so far at eleven months). What are your thoughts on healthy teeth and your experiences of tooth brushing? 💭 #offgridparenting #nodentist #teethbrushing #bodilyautonomy #childautonomy

Post udostępniony przez Adele Allen (@theunconventionalparent)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Wcześniejsza EMERYTURA OD ZARAZ. Skorzystać może nawet 100 tys. Polaków
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Halinka z "Kiepskich" musiała stawić czoła poważnej chorobie. Jest nieuleczalna
  6. Dwa wypadki autokarów w Polsce. Oba były pełne małych dzieci
  7. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto Advertisement

źródło: dailymail

Następny artykuł