Psycholog śledczy ujawnia. Oto co kierowało ojcem Dawidka Żukowskiego, wstrząsające słowa

Psycholog śledczy ujawnia. Oto co kierowało ojcem Dawidka Żukowskiego, wstrząsające słowa Źródło: Pikio.pl

Tata Dawidka popełnił samobójstwo chwilę po tym, jak swojego synka odebrał dziadkom. 5-latka od tamtej pory nikt nie widział i nie wiadomo, co kierowało przez cały ten czas zachowaniem Pawła Ż. Psycholog śledczy, który przeanalizował dowody, ujawnił prawdę o motywach ojca chłopca.

Tata Dawidka popełnił samobójstwo, a chwilę wcześniej uprowadził 5-latka. Policja poszukuje teraz dziecka, po którym nie ma ani śladu. Funkcjonariusze skupiają swoje działania głównie wokół terenów węzła Konotopa, a w międzyczasie eksperci i śledczy pochylają się nad dowodami próbując rozwikłać trudną zagadkę miejsca pobytu dziecka. Ważne jest przy tym ustalenie prawdziwych motywów sprawcy. Co kierowało Pawłem Ż., który popełnił samobójstwo i uprowadził własne dziecko? Prawdę ujawnia psycholog śledczy.

Tata Dawidka był zrozpaczony. Chciał, aby matka dziecka poczuła to, co on

W rozmowie z serwisem "Gazeta" dr Bogdan Lach - psycholog śledczy - wyjawił, jak zwykle przebiega śledztwo w sprawach podobnych do tej. Opowiedział także o szczegółach, które w tym momencie nadal potwierdzane są jeszcze przez ekspertów i prokuraturę.

W ostatnim czasie śledczy ujawnili nieco więcej informacji związanych z życiem prywatnym Pawła Ż. i jego żony, która od niego odeszła. Jak twierdzi dr Lach, mężczyzna próbował naprawić swoje relacje z ukochaną, ale nie udało mu się to, przez co popadł w rozpacz, a następnie poczuł także ogromny gniew. Targał nim cały wachlarz negatywnych emocji.

 - Poczucie krzywdy i urazy, które (...) [wiązały - przyp. red.] się z tym, że plany, które założył sobie ojciec, legły w gruzach. (...) Warianty jego postępowania uległy znacznemu zawężeniu. W rezultacie gdy osoba w takiej sytuacji, która przeżywa jakiś kryzys, zaczyna myśleć nad innymi rozwiązaniami, pojawia się u niej myślenie kanałowe. Ono kształtuje przekonanie, że każde inne działanie nie przyniesie zakładanego rezultatu. W takim emocjonalnym zawężeniu często dochodzi do samobójstw rozszerzonych, bo zaczyna się toczyć swoistego rodzaju proces psychotyczny - opowiada dr Lach w rozmowie z redaktorką Leną Gontarek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dr Lach: "W SMS-ie ewidentnie wybrzmiewa motyw odwetu"

Dr Lach twierdzi, że Paweł Ż. chciał zemścić się na matce swojego dziecka. Chciał, aby poczuła to, co on. Jego relacja z żoną znacząco popsuła się w ostatnich dniach lub tygodniach, co sprawiło, że mężczyzna wylądował w "emocjonalnym piekle". Najgorszy w tym wszystkim był fakt, że mężczyzna nie widział możliwości ucieczki z tego piekła. Postanowił więc popełnić samobójstwo, ale wcześniej chciał ukarać za tragedię, która miała wydarzyć się wkrótce, matkę Dawida.

 - (...) Motywem uzupełniającym jest też sama uraza i związana z nią chęć odwetu. To dobrze obrazuje nam treść ostatniego SMSa. W nim ewidentnie wybrzmiewa motyw odwetu. "Już nigdy nie zobaczysz syna" - pisze ojciec. Można by to zinterpretować tak: "Uczyniłaś z mojego życia piekło, więc sama będziesz musiała go zaznać" - opisuje wstrząsające motywy sprawcy w rozmowie z redaktorką serwisu "Gazeta".

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kwaśniewska została mamą! Córka prezydenta w końcu pochwaliła się swoim maluszkiem. Fani nie mogą uwierzyć w to, co widzą
  2. Nie żyje piękna gwiazda. Jej partner odrąbał jej głowę, a zdjęciem pochwalił się w internecie
  3. Po tylu latach aż trudno w to uwierzyć. Gwiazda odchodzi z "Tańca z Gwiazdami", już nie zobaczycie jej na ekranach
  4. Mąż oświadczył żonie, że odtąd jego słowo jest prawem. Jej odpowiedź rozłoży was na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
  5. Prokuratura ujawnia nowy szczegół ws. Dawidka w TVN. Rozrywające serce doniesienia
  6. Psycholog śledczy ujawnia. Oto co kierowało ojcem Dawidka Żukowskiego, wstrząsające słowa

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu