10-latek umarł nagle we śnie. Tata postawił mu nagrobek, który pokazują palcami wszyscy i nie bez powodu

10-latek umarł nagle we śnie. Tata postawił mu nagrobek, który pokazują palcami wszyscy i nie bez powodu Źródło: screen/facebook/

Tata wiedział, że nagrobek jego syna musi wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkie pozostałe znajdujące się na cmentarzu. Wpadł na niebywały pomysł, a efekt końcowy zwraca uwagę każdego, kto obok niego przechodzi.

Tata był zmuszony pożegnać swojego 10-letniego synka i to zupełnie niespodziewanie. Był to dla niego ogromny cios, jednak z czasem dotarło do niego, że ciągłe opłakiwanie chłopca, na niewiele się zda. Postanowił zrobić zatem coś zupełnie innego, by uczcić jego pamięć. Aż trudno uwierzyć, na jaki nagrobek się zdecydował. 

10-latek zmarł nagle we śnie

Anneke i Ernest Robinsonowie 23 września 1988 roku powitali na świecie swojego synka, Matthew. Chłopiec urodził się niewidomy, a całe jego ciało było sparaliżowane od szyi w dół. Lekarze dawali mu jedynie kilka tygodni życia, jednak on przeciwstawił się potwornej diagnozie i przeżył 10 lat.

Mimo wszystko nadszedł ten dzień, w którym ziścił się najczarniejszy scenariusz specjalistów i chłopiec odszedł we śnie w 1999 roku. Dla jego rodziców był to okropny cios, choć w pewien sposób przeczuwali, że ten moment może kiedyś nadejść. Nie chcieli jednak popadać w przygnębiającą żałobę, a wręcz przeciwnie - pragnęli pokazać wszystkim, jak wspaniałym i przede wszystkim dzielnym dzieckiem był ich syn. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tata postawił nu nagrobek, na który wszyscy wskazują palcem 

Ernest zdecydował, że idealnym upamiętnieniem chłopca będzie oryginalny nagrobek. Od razu zrealizował swój plan i wywołał tym spore poruszenie wśród wszystkich osób, które odwiedzają ten cmentarz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 29-letnia polska bizneswomen. Zmarła w skutek choroby nowotworowej

2. Roksana Węgiel pokazała się na scenie w kombinezonie tak obcisłym, że wszyscy mogli dokładnie obejrzeć jej pupę. Przesadziła?

Na samym dole pomnik niczym nie odróżnia się od wszystkich pozostałych. Szary, przygnębiający kamień w wyrytym imieniem i nazwiskiem zmarłego, datą urodzenia oraz datą śmierci. Jednak to, co najbardziej zdumiewające, znajduje się nieco wyżej. Na samej górze umieszczona została pokaźnych rozmiarów figura chłopca, który wstaje z wózka inwalidzkiego i z uśmiechem sięga rękami w stronę nieba. Nagrobek chłopca stał się symbolem nadziei i sprawia, że nikt nie jest w stanie przejść obok niego obojętnie. 

screen/webniusy/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyższa płaca minimalna UDERZY w dzieci. Maluchy będą przymierać głodem
  2. Gwiazda TVN przeżyła horror. To, co robił jej ojciec jest straszne
  3. Samotny tata nie radził sobie z włosami małej córki. Wtedy podjął krok, o którym w życiu nikt by nie pomyślał
  4. Poszła z kotem do weterynarza, bo co miesiąc rodził młode. Jego diagnoza zwaliła ją z nóg
  5. Oświadczał się swojej dziewczynie. Wtedy wyznała mu tajemnicę, którą ukrywała przed nim od 15 lat, a jego aż zatkało

Źródło: webniusy  

Następny artykuł