Gdy tata pojechał gasić pożar, jego dzieci umierały w płomieniach. A wszystko przez głupi kawał

Gdy tata pojechał gasić pożar, jego dzieci umierały w płomieniach. A wszystko przez głupi kawał Źródło: Screen TVN24

Tata przeżył prawdziwą tragedię. Jest strażakiem i został wezwany do interwencji. W tym samym czasie jego dzieci płonęły żywcem. Gdyby nie głupi kawał, mogłyby teraz spędzać czas ze swoim tatą na wesołych zabawach.

Tata pojechał gasić pożar - feralnej nocy pełnił służbę w ochotniczej straży pożarnej. Gdy pojechał na interwencję, nie był nawet świadomy, że jego dzieci przeżywają koszmar. Z całą pewnością można było tego uniknąć, gdyby tylko nie pewien żartowniś.

Tata przeżył koszmar, przed którym ratuje innych

Dzieci strażaka ochotnika, Luthera Jones'a, feralną noc spędzały w placówce całodobowej w Erie w USA. W nocy z 10 na 11 sierpnia około godziny 1:00 czasu lokalnego, w domu wybuchł straszny pożar. W tym samym momencie tata dzieci pojechał do innej interwencji. Ktoś zgłosił pożar, który okazał się być głupim żartem - strażacy po przyjeździe na miejsce nie ujrzeli nawet iskry.

W placówce opiekuńczej wybuchł pożar, który rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka. Inna jednostka, która dojechała na miejsce, rozpoczęła rozpaczliwą próbę ratowania dzieci. Dwóm nastolatkom w wieku 12 i 15 lat udało się uciec z płonącego budynku. Strażacy wynieśli z placówki 5 dzieci w wieku od 8 miesięcy do 7 lat. Wśród nich były dwie córki oraz syn Luthera Jones'a. Niestety, żadnego z wyniesionych dzieci nie udało się uratować.

"Ten pożar to było po prostu szaleństwo"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z placówki wyniesiono także opiekunkę, Elaine Harris, która trafiła do szpitala w Pittsburghu z poważnymi oparzeniami dróg oddechowych. W pożarze został też ranny szef straży pożarnej Guy Santone.

- Moje dzieci odeszły. Bolesna jest dla mnie myśl, że walczyły i cierpiały w ogniu. W każdej minucie odczuwam ten sam ból - mówiła dziennikarzom Shevona Overton, mama trójki dzieci Jones'a oraz mama czwartego dziecka, które również zginęło w płomieniach.

Dzisiaj grzeje: 1. 2-letni chłopiec chciał założyć sukienkę na ślub. Reakcja jego matki wprawia w osłupienie
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

Danika Scott, sąsiadka mieszkająca w pobliżu, pożar opisywała jako "szaleństwo". Szef straży pożarnej z Erie, Guy Santone, powiedział również, że pożaru można było uniknąć, gdyby w budynku znajdowało się więcej czujników dymu. W zgliszczach znaleziono tylko jedną sztukę. Również gdyby nie fałszywe wezwanie, ojciec mógłby samodzielnie zaopiekować się dziećmi w domowym zaciszu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Nareszcie! Agnieszka Kaczorowska wyjawiła najbardziej skrywaną tajemnicę. Poznaliśmy imię jej córki
  4. 6-miesięcznie dziecko zmarło, mama zapadła w śpiączce. Dramat w warszawskim parku w końcu doczeka się rozstrzygnięcia
  5. Nie żyje reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. Media przekazały wiadomości o nagłej śmierci piłkarza

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News