Tata zdziwił się, że syn posprzątał swój pokój. Chwilę później znalazł tam list, który ściął go z nóg

Tata zdziwił się, że syn posprzątał swój pokój. Chwilę później znalazł tam list, który ściął go z nóg Źródło: .

Tata 15-letniego chłopca zapamięta ten dzień na długo. To była prawdziwa huśtawka emocji. Posprzątany pokój był miłą niespodzianką, ale na niej się nie skończyło. Gdy znalazł ten list, był w szoku.

Tata Joshui zdziwił się, gdy przechodząc obok pokoju syna, zauważył w nim nienaganny porządek. To było niespotykane i mężczyzna od razu wyczuł, że coś jest nie tak. Nie spodziewał się wtedy jednak, że przeżyje zaraz jeszcze większy wstrząs. Ścięło go z nóg, gdy przeczytał list, który znalazł. 

Tata znalazł list w pokoju syna. Treść była dla niego szokiem

Wysprzątany pokój był zaledwie preludium do gamy emocji, którą zafundował ojcu piętnastolatek. Prawdziwy wstrząs nastąpił, gdy mężczyzna znalazł w pomieszczeniu zaadresowany do niego list. Gdy zaczął czytać pozostawioną przez syna wiadomość, musiał poczuć się tak, jakby dostał potężny cios w twarz.

Chłopak poinformował ojca, że uciekł z domu, ze starszą od siebie dziewczyną o imieniu Stacy. Powód? Był przekonany, że rodzice nie zaakceptują jego wybranki. Może się to wydawać typowym, bezmyślnym błędem młodości, jednak to nie był koniec zaskoczeń. 

- To jest fantastyczna dziewczyna, ale wiem, że nigdy jej nie zaakceptujecie ze względu na kolczyki, tatuaże, obcisłe ciuchy i fakt, że jest ode mnie o wiele starsza. Ale chodzi nie tylko o uczucia tato, ona jest w ciąży - pisał. 

Dobrze, że ojciec nie przerwał lektury. Zakończenie zdradza całą prawdę

Tata Joshui mógłby przerwać wtedy lekturę i nikogo by to nie zdziwiło, jednak cały zdenerwowany czytał dalej. Syn opisywał coraz więcej szczegółów wspólnego życia u boku Stacy. Okazało się, że młodzi planują mieszkać w przyczepie kempingowej w środku lasu i planują wychować tam więcej potomstwa. Zarabiać chcą na hodowli marihuany, którą będą mogli wymieniać na ekstazy i kokainę. Kluczem do szczęśliwego, wspólnego życia, będzie zaś - jak pisał Joshua - znalezienie leku na AIDS. Stacy, nieszczęśliwie, cierpi na tę chorobę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie martw się tato. Mam 15 lat i umiem o siebie zadbać. Pewnego dnia z pewnością cię odwiedzimy, abyś mógł poznać swoje wnuki - zapewnił chłopak.

Trudno powiedzieć, co działo się w głowie czytającego list ojca, a jeszcze trudniej wyobrazić, co poczuł, gdy dotarł do końca listu i postscriptum. Tam Joshua wyznał całą prawdę.

- Tato, nic z tego co napisałem wyżej nie jest prawdą. Jestem u Jasona. Chciałem ci tylko powiedzieć, że może być gorzej niż wskazywałby na to moje oceny w dzienniku. Zadzwoń, jak będę mógł spokojnie wrócić do domu! - napisał chłopak, który najwyraźniej uznał to wszystko za wyjątkowo pomysłowy żart.

Spryciarz zastosował sztuczkę psychologiczną, by uniknąć kary za słabe oceny, ciekawe tylko, czy tata miał poczucie humoru i podzielał kreatywność swego potomka. Jeśli tak, na pewno docenił tę próbę - w końcu łatwiej wybaczyć żart i słabe oceny, niż ucieczkę z domu. Jeśli jednak nie, to chłopak miał teraz dużo poważniejsze kłopoty, niż tylko te w szkole. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Jurorzy "The Voice Kids" zamarli, kiedy dziewczynka weszła na scenę. Chwilę później z oczu wszystkich popłynęły łzy
  4. Wszyscy przeoczyli jeden ważny szczegół na zdjęciach ze chrztu syna Meghan i Harry'ego. W brytyjskich mediach zawrzało
  5. Synowa Katarzyny Dowbor wywołała burzę. Przyznała, że karmi piersią 1,5 roczne dziecko, matki dostały szału
  6. Jesteśmy wstrząśnięci, zmarła kultowa polska wokalistka, jedna z symboli Warszawy. TVP: przegrała z chorobą

Źródło: Newsner

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News