Tata przypadkiem uratował dzieci na wakacjach. Gdy robił zdjęcia dronem zauważył niecodzienne zagrożenie

Tata przypadkiem uratował dzieci na wakacjach. Gdy robił zdjęcia dronem zauważył niecodzienne zagrożenie Źródło: facebook

Tata dzięki łutowi szczęścia uratował swoją rodzinę. Nie planował zabierać drona na wakacje - ale ostatecznie dzięki temu udało mu się w porę dostrzec poważne zagrożenie dla swoich dzieci.

Tata na wakacjach ze swoimi dziećmi nie podejrzewał, że będzie musiał je czym prędzej wyciągać z wody. Robiąc rodzinne zdjęcia z drona, przypadkiem zauważył, że jego dzieciom zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności nikomu nic się nie stało.

Tata fotografował dzieci dronem. Dzięki temu uratował im życie

Z początku Dan Watson nie planował zabierać drona na wakacyjny wyjazd. Na co dzień zarabia na życie jako fotograf i urządzenie było jednym z jego narzędzi pracy. Ostatecznie stwierdził, że nie zaszkodzi zrobić kilka zdjęć swoim dzieciom z lotu ptaka - i zapakował go z resztą bagaży.

Na wyjazd udał się z dziećmi na słoneczną Florydę. Gdy dzieci radośnie pluskały się w wodzie, tata przygotował drona do wykonania kilku pamiątkowych zdjęć. Gdy w końcu uruchomił urządzenie i zaczął z niego obserwować bawiące się dzieci, spostrzegł coś, co natychmiastowo podniosło mu ciśnienie.

Na podglądzie obrazu zauważył w lazurowej wodzie ciemny, poruszający się kształt. Po chwili dostrzegł, że zarysowuje się on w sylwetkę rekina. Nie zastanawiając się zbyt wiele, zerwał się na równe nogi i krzyknął do swoich dzieci, żeby uciekały. Jak żona sama przyznała - nie wiedziała, o co chodzi jej małżonkowi, ale wpadła w panikę i też zaczęła krzyczeć do swoich pociech. Do ataku drapieżnika nawet nie doszło, co niewątpliwie sprawiło ulgę całej rodzinie Dana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli myślisz o rekinach, wydaje ci się, że są tylko w głębokiej wodzie, nie sądzisz, że mogą być tak blisko. Nie myślisz, że mogą dopłynąć do wody sięgającej po kolanach - powiedział jeden z członków rodziny.

Okazało się, że chwile grozy zostały przypadkowo sfotografowane przez drona. Dan postanowił udostępnić je na Instagramie, aby ostrzec innych rodziców i podzielić się tą niecodzienną historią. Trzeba przyznać, że zdjęcie naprawdę robią wrażenie. Sytuacja była na tyle ciekawa, że fotograf udzielił wywiadu na temat dla "Fox News".

Źródło: Instagram/learningcameras

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu
  4. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
  5. To za niego wychodzi za mąż. Gwiazda "Barw Szczęścia" pokazała zdjęcie narzeczonego
  6. Absolutny brak człowieczeństwa. Para skatowała na śmierć dwoje niepełnosprawnych dzieci, a ich zwłoki potraktowała jak śmieci

Źródło: The Sun

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News