Ojciec Pawła Adamowicza zdecydował się na bolesne wyznanie. "Przebaczyliśmy zabójcy"

Ojciec Pawła Adamowicza zdecydował się na bolesne wyznanie. "Przebaczyliśmy zabójcy" Źródło: Wikipedia / Paweł Adamowicz

Tata i brat Pawła Adamowicza pojawili się na antenie stacji TVN w poruszającym wywiadzie. Mężczyźni opowiedzieli o tragedii, jaką była dla nich śmierć bliskiego. Ojciec przyznał, że wybaczył Stefanowi W.

Tata Pawła Adamowicza we wzruszającym wywiadzie dla magazynu "Czarno na białym" przyznał publicznie, że wybaczył zabójcy syna. O tragedii opowiedział również brat zamordowanego prezydenta, Piotr. Dla niego to wciąż zbyt bolesne wspomnienie.

Tata Pawła Adamowicza wybaczył Stefanowi W.

Panowie pojawili się w materiale wideo przygotowanym przez magazyn "Czarno na białym", emitowanym przez TVN. Tam, w rozmowie z Piotrem Jaconiem, 91-letni ojciec Pawła Adamowicza, zdecydował się na poruszające wyznanie.

- Ponieważ jesteśmy wierzącymi, chrześcijanami, przebaczyliśmy zabójcy - powiedział Ryszard Adamowicz.

Brat byłego prezydenta Gdańska był bardziej oszczędny w słowach na temat wybaczenia. Dla niego to wciąż bolesny temat i jeszcze o tym nie myśli. 

- Sprawa nie jest jeszcze zamknięta, a to, że ja teraz jestem w Sejmie, to mnie będzie trochę jednak kosztowało - przyznał Piotr Adamowicz. 

Tata i brat zmarłego prezydenta opowiedzieli o rodzinnej tragedii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyznał również, że gdyby nie brat, pewnie nie dostałby się do aktualnego rządu. W tegorocznych wyborach parlamentarnych zdobył 41.795 głosów.

- Byłem przekonywany, żeby sformatować tę kampanię wokół tej tragedii, ale ja powiedziałem kategorycznie nie. Jeśli nie byłem pytany, to tych tragicznych wydarzeń nie poruszałem w kampanii - zaznaczył polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. 21 lat młodszą dziewczynę trzyma na smyczy, jedzenie wrzuca jej do miski. Rodzina nie potrafi jej pomóc

Paweł Adamowicz zmarł w styczniu tego roku. Prezydent Gdańska został ugodzony nożem przez Stefana W., podczas finału WOŚP. Nożownik przyznał, że Adamowicz zginął, bo on przez wiele lat siedział w więzieniu przez PO. Obrażenia Adamowicza były zbyt poważne, umarł w szpitalu następnego dnia po ataku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Wdowa po Pawle Adamowiczu zdobyła się na bolesne wyznanie: "Dopiero teraz zaczynam bać"
  4. 5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają
  5. Kobieta dyskretnie wręczyła recepcjonistce karteczkę. Przeczytała 12 dramatycznych słów i przeszły ją ciarki

źródło: Fakt24

Następny artykuł