20 lat po śmierci taty poszli na cmentarz i nie mogli uwierzyć własnym oczom, natychmiast sięgnęli po telefon. Przerażające odkrycie

20 lat po śmierci taty poszli na cmentarz i nie mogli uwierzyć własnym oczom, natychmiast sięgnęli po telefon. Przerażające odkrycie Źródło: Unsplash

Tata zmarł 20 lat temu, a rodzina odwiedzała jego grób regularnie. W każde święta pojawiali się razem, by oddać cześć zmarłemu. Ogromne zdziwienie malowało się na ich twarzach, gdy pewnego roku odkryli, co się stało z miejscem pochówku ich ukochanego ojca.

Tata po walce z chorobą odszedł 20 lat temu, a jego ukochana żona kilka lat po nim. Ich dzieci wyprowadziły się z małej mieściny i w poszukiwaniu lepszej pracy pojechały do większego miasta. Odnosili sukcesy zawodowe oraz te w życiu prywatnym. Z racji tego, że ich rodziców nie było już na świecie, byli dla siebie jedyną rodziną. 

Tata i mama leżeli razem

Tradycją dzieci było to, że z okazji świąt spotykali się całą rodziną. Święto Zmarłych było okazują, by raz jeszcze wrócić w rodzinne strony i pochylić się na mogiłą rodziców. Rok w rok pojawiali się na cmentarzu i nic nie wskazywało na to, że kiedyś tradycja ta mogłaby zostać przerwana. 

Podczas ostatniego pobytu z okazji listopadowych świąt okazało się, że grób ich mamy i taty został oznaczony jako obiekt do usunięcia. Nie mogli nadziwić się temu, co widzą, i natychmiast sięgnęli po telefony, by zawiadomić odpowiednie służby i dowiedzieć się, co się właściwie stało. Później jednak się dowiedzieli, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. 

To nic, że tam był pochowany czyjś tata

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nabyć miejsce na cmentarzu można tylko na okres 20 lat. Po upływie tego czasu, jeżeli opłaty nie zostaną ponowione, osoba odpowiedzialna za zarządzanie cmentarzem może przydzielić dane miejsce innemu zmarłemu. Oczywiście ponowna opłata zapobiegnie takiemu zabiegowi. 

-  Po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę, przewidzianą za pochowanie zwłok. Zastrzeżenie to ma skutek na dalszych lat 20 i może być odnowione - mówi Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych pochodząca z 1959 roku. 

Dzieci rodziców spoczywających na cmentarzu dowiedziały się, że minęło 20 lat od chwili, gdy grób ich opiekunów został opłacony. Pośpiesznie więc udali się do zarządcy, by odnowić wykupione miejsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Najczęściej administracja zarządzająca cmentarzem przed upływem 20 lat od pochówku, informuje rodzinę, że upływa czas przeznaczonych 20 lat, a najbliżsi mają czas, by uregulować płatności zanim dojdzie do "sprzedaży" miejsca na cmentarzu dla innego zmarłego. Z dziećmi w tym przypadku nie było kontaktu i nie mieszkały w tym mieście, dlatego na grobie pojawiła się taka informacja. Na szczęście ostatecznie udało się im odzyskać miejsce, w którym spoczywali rodzice, a już w następne święta nie będzie na pewno czekało na nich żadne zaskoczenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. 62-letnia gwiazda po wielu operacjach plastycznych pokazała się w bikini. Tylu zszokowanych fanów dawno świat nie widział
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Najsmutniejszy pies jechał samotnie autobusem. Finał jego historii kruszy serca
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

źródło: fakt

Następny artykuł