Marek F. z "taśm kelnerów" ukrywa się. Skazany mężczyzna jest poszukiwany przez policję

Marek F. z "taśm kelnerów" ukrywa się. Skazany mężczyzna jest poszukiwany przez policję Źródło: Flickr/Lukas Plewnia

Taśmy kelnerów jeszcze kilka lat temu elektryzowały krajową opinię publiczną. Skazany w aferze Marek F. jest obecnie poszukiwany przez policję, gdyż powinien zostać doprowadzony do zakładu karnego. Najpewniej mężczyzna skutecznie się jednak ukrywa.

Taśmy kelnerów, które powstawały w latach 2013-2014 przede wszystkim w restauracji Sowa i Przyjaciele stały się jedną z największych wizerunkowych porażek ówczesnych władz. Służby zajęły się jednak oczywiście zbadaniem sprawy oraz postawieniem odpowiednich zarzutów osobom, które odpowiadały za nagrywanie polityków oraz szefów państwowych spółek. Łącznie podsłuchy uwieczniły treść rozmów na 66 spotkaniach. Brało w nich udział łącznie ponad 100 osób. Do najbardziej znanych i wpływowych nagranych należeli między innymi Marek Belka, Radosław Sikorski, czy też Elżbieta Bieńkowska.

Taśmy kelnerów: skazany Marek F. wciąż nie trafił do więzienia

W grudniu 2017 wyrok usłyszał więc organizator całego procederu, Marek F., który od początku sprawy zarzekał się, iż nie ciąży na nim żadna wina. Mężczyzna miał trafić do zakładu karnego na 2,5 roku, jednak jego prawnikom skutecznie udawało się odwlekać w czasie początek odsiadywania wyroku, tłumacząc to trudną sytuacją skazanego, później składając kasację.

- Skazany korzysta z trwającej procedury, przebywa ponad rok na wolności. W tym okresie miał możliwość zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych swojej rodziny - powiedziała w rozmowie z mediami Anna Zdziarska, reprezentująca Sąd Apelacyjny, w którym zajmowano się sprawą F.

Gdzie ukrywa się skazany w aferze taśmowej z lat 2013-2014?

Chociaż policja poszukuje skazanego od 6 lutego bieżącego roku na mocy nakazu doprowadzenia go do zakładu karnego, który wydano 5 dni wcześniej, starania funkcjonariuszy nadal pozostają całkowicie bezskuteczne. Fakt ścigania F. potwierdzili już przedstawiciele służb, jednak ten najpewniej wciąż się ukrywa. Mundurowi niezmiennie nie wiedzą, gdzie teraz jest oraz gdzie właściwie go szukać.

Jak zaznacza obecnie wielu dziennikarzy, sprawa afery taśm kelnerów jest o tyle dziwna, że F. jest na razie jedyną skazaną w niej na bezwzględne więzienie osobą. Kontrowersyjną i wciąż nieco tajemniczą dla opinii publicznej historię dodatkowo komplikuje oczywiście fakt, iż skazanego nadal nie udało się doprowadzić do zakładu karnego, gdzie powinien przebywać już od bardzo dawna.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News