taśmy kaczyńskiego oskarżenia brejzy
screen Onet Rano
Bartłomiej Chudy - 20 Lutego 2019

Brejza skomentował taśmy Kaczyńskiego. Padły kolejne mocne oskarżenia

Taśmy Kaczyńskiego pozostają niekończącym się tematem politycznych komentarzy. Poseł PO Krzysztof Brejza, znany z patrzenia władzy na ręce nie ma wątpliwości - elektorat PiS zobaczył prawdziwe oblicze swojego lidera. Z jego ust padają mocne słowa kierowane w stronę prezesa PiS. 

Taśmy Kaczyńskiego i rola prezesa PiS w tworzeniu struktur państwa były dziś tematami rozmowy w Onet Rano. Gościem prowadzącego program i samochód Tomasza Sekielskiego był poseł PO Krzysztof Brejza.

Poseł PO: "Taśmy Kaczyńskiego pokazały prawdziwą twarz prezesa PiS. Przyzwyczajamy się, że aferalność i skandale są normalne"

Znany z patrzenia władzy na ręce - przez setki interpelacji i zapytań - skomentował najnowsze doniesienia mediów ws. działań Kaczyńskiego. Przypomnijmy - prokuratura analizuje wniosek austriackiego inwestora, który nie otrzymał zapłaty za poczynione przez niego prace przed inwestycją w wieżowiec K-Towers przy Srebrnej (z którego później spółka Srebrna się wycofała). Zdaniem posła PO nowe wątki ws. Srebrnej pokazują prawdziwe oblicze Jarosława Kaczyńskiego. - Dopiero teraz elektorat PiS zobaczył przebiegłego biznesmena - podkreślił w rozmowie z Onetem. Jego zdaniem wspomniana afera niweczy wieloletni wizerunek Kaczyńskiego, jako "człowieka bez konta, któremu robi się zakupy". - Maska spada na ziemię i jest roztrzaskana. Przyzwyczajamy się, że aferalność i skandale są normalne. Duża część elektoratu PiS była oszukiwana. Poziom niszczenia języka polskiego - oni zabierają znaczenie pojęć - jest wysoki. Myślę, że nie będzie na to zgody - mówił poseł Brejza w rozmowie z Onetem. Jako wnikliwy obserwator i komentator polskiej polityki Brejza nie ma wątpliwości, że cichy "układ zamknięty" Kaczyńskiego nie chce zrobi mu krzywdy. - Jak szef CBA, pełnomocnik spółki Srebrna, kontrolowanej przez Kaczyńskiego, ma podjąć decyzję o kontroli oświadczenia majątkowego? - wnioskował, przekonując zarazem, że właśnie dlatego organy ścigania powinny być niezależne od polityków.

Brejza na tropie liderów prawicy

Poseł nie ma wątpliwości co do prawdziwego oblicza Kaczyńskiego. Ale to niejedyny polityk z obozu rządzącego, któremu Brejza stawia poważne zarzuty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:
Taśmy Kaczyńskiego MEMYTaśmy Kaczyńskiego rozbroiły internautów. Przezabawne memy zalewają siećCzytaj dalej
Wczoraj polityk zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza. Były szef MON, co wynika z niedawnej odpowiedzi resortu, miał ujawnić w Sejmie w 2016 roku, niejawne informacje o polskiej armii. - Sprawa jest skandaliczna, ale prosta. Albo miał ściągnięty gryf i mógł serwować te dane, albo nie było ściągniętego gryfu - powiedział Brejza, który dziś oczekuje wyjaśnień śledczych w tej kwestii.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  4. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  5. Wstrząsający wywiad z wnuczką Millera. Została opluta, pobita i obrzucona kamieniami
Taśmy Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński chciał to załatwić po cichu. Szokujące fakty ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
źródło: Onet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News