Michał Rachoń, były dziennikarz Telewizji Republika i były członek PiS, stracił stanowisko szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki i został prowadzącym programu „Minęła Dwudziesta” w TVP Info. Według mentora Rachonia, Jerzego Targalskiego, Kurski jest strażnikiem „UB-ekistanu”. 

– Michał Rachoń najpierw został pozbawiony prawa zatrudniania ludzi. To była bardzo ważna decyzja. Chodziło o to, żeby do telewizji nie dostał się nikt, kto jest niezależny i kto nie będzie żołnierzem Jacka Kurskiego. Następnie został zwolniony, ponieważ po pierwsze potrzebne było miejsce, a po drugie zapraszał nieodpowiednich ludzi… za mało było Żakowskiego, prawda. Wpuszczenie nowych ludzi, ale nie pojedynczo, tylko całą grupą, oznacza, że UB-ekistan przestaje mieć kontrolę nad telewizją – komentował.

– Uważam, że Jacek Kurski jest strażnikiem interesów UB-ekistanu w telewizji, w powiązaniu oczywiście z grupą ludzi, która go popiera, której zadaniem jest zatrzymać zmiany na poziomie płytkim i pozorowanym. Kto nie dba o interesy bezpieki, musi odejść. Ta zasada nadal przez PiS nie została złamana. UB-ekistan odzyskał TVP dzięki Jackowi Kurskiemu – mówił.

– Dyrektorem generalnym jest niejaki pan Bortkiewicz. Proszę sprawdzić spółki pana Bortkiewicza, np Agropolis, sprawdzić kto reprezentował te spółki, kto tam był krzakiem, a kto prawdziwym właścicielem – dodał.

https://youtu.be/bqJWDGnQWT4

...

Zobacz również