Tarczyński o ojcu gwiazdora. "Bydlak żądał piwnicy by znęcać się nad Wyklętymi"

Tarczyński o ojcu gwiazdora. "Bydlak żądał piwnicy by znęcać się nad Wyklętymi"

Dominik Tarczyński, jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, w piekielnie ostrych słowach wypowiedział się na temat byłego gwiazdora polskiej polityki, Włodzimierza Cimoszewicza. Wywołał burzę i mnóstwo kontrowersji. 

Dominik Tarczyński atakuje

Dominik Tarczyński przekonuje, że Włodzimierz Cimoszewicz, były gwiazdor polskiej polityki, wicepremier, minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny, nie ma prawa wypowiadać się na temat Polaków mordujących Żydów. Zobacz także: Kaczyński się poddaje?! Przełomowa wypowiedź ws. Smoleńska - Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać. Byli Żydzi, którzy byli kryminalistami i byli Polacy. Ale przypisywanie tego narodowi i instytucjonalnemu funkcjonowaniu z faszystowskim systemem jest absolutnym kłamstwem – powiedział Dominik Tarczyński w TVP Info. Poseł PiS nie ukrywa, że znajdował się margines Polaków, który krzywdził Żydów, ale odbiera Cimoszewiczowi prawo do wypowiedzenia swojej opinii w tym temacie. Dlaczego? Pojawiają się kwestie rodzinne.

Tarczyński i Żołnierze Wyklęci

Dominik Tarczyński wprowadził do tematu Holokaustu Żołnierzy Wyklętych. Polityk Prawa i Sprawiedliwości jest bowiem wnukiem jednego z nich. - Cały czas powtarzam i jestem z tego dumny, że jestem wnukiem Żołnierza Wyklętego. Trzecim pokoleniem tych, którzy walczyli z Niemcami i Sowietami. Jeżeli Święcicki, ostatni sekretarz PZPR wypowiada takie słowa, to zbiera mi się na mdłości. Ten człowiek nie ma moralnego mandatu, miał okazję siedzieć cicho - mówił poseł PiS w TVP Info. Następnie użył naprawdę ostrych słów. Nazwał ojca Włodzimierza Cimoszewicza "komunistycznym bydlakiem". - Jeżeli człowiek, który jest synem takiego bydlaka komunistycznego, mówię o Cimoszewiczu, który zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi, to Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać - dodał. Zobacz także: Dzieje się! Rząd PiS postawił Rosji oficjalne żądanie [view-gallery id=189028   Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu