Prezydent podjął ostateczną decyzję ws. "tarczy antykryzysowej". Już nie ma odwrotu

Prezydent podjął ostateczną decyzję ws. "tarczy antykryzysowej". Już nie ma odwrotu Źródło: YouTube TVP Info

"Tarcza antykryzysowa" to jeden z planów rządu, który ma pomóc wielu osobom podczas panującej pandemii. Ustawa dotycząca tarczy została już przegłosowana przez sejm. Trafiła do prezydenta. Decyzja już zapadła.

Pandemia wymaga podejmowania zdecydowanych kroków. "Tarcza antykryzysowa" jest jednym z nich. Ma ona za zadanie zabezpieczyć przedsiębiorców i pracowników przed skutkami, jakie przynosi ograniczenie ich funkcjonowania.

Prezydent podjął ostateczną decyzję

Nie da się ukryć, że planowana "tarcza antykryzysowa" spędza sen z powiek wielu Polakom. Ogromna liczba przedsiębiorstw boryka się z przestojami. Wszystkiemu winna jest pandemia, którą wywołał koronawirus. Coraz to nowe ograniczenia obijają się na dochodach firm. Państwo postanowiło działać.

Rząd przegłosował ustawę, która ma zabezpieczyć biznesy prowadzone w naszym kraju. Znaczna część poprawek zaproponowana przez senat została odrzucona. Dotyczyły między innymi takich zagadnień jak zawieszenie poboru podatków dla przedsiębiorców na czas trwania pandemii. "Tarcza antykryzysowa" trafiła na biurko prezydenta gotowa do podpisu. Jaką decyzję podjął Andrzej Duda, wiedząc o odrzuconych poprawkach?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Tarcza antykryzysowa" wejdzie w życie

Prezydent podpisał ustawę z odrzuconymi poprawkami. W związku z tym "tarcza antykryzysowa" już niedługo powinna wesprzeć część polskich przedsiębiorców i zatrudnione przez nie osoby. O podpisaniu ustawy poinformował za pomocą Twittera rzecznik prezydenta.

- Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące "Tarczę Antykryzysową". Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie! - napisał na portalu społecznościowym Błażej Spychalski.

Bez wątpienia panująca aktualnie pandemia wymagała podjęcia szybkich decyzji. Niestety w trakcie pracy nad nią odrzucono poprawki, które mogły wpłynąć na bezpieczeństwo Polaków. Obowiązkowe badania na obecność koronawirusa dla personelu medycznego i pracowników placówek handlowych, wydają się być dobrym pomysłem. Jednocześnie wprowadzono poprawki sugerowane przez rząd. Należy do nich między innymi zwolnienie mikroform z płacenia składek ZUS przez trzy miesiące.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"
2. Przepowiednie ojca Klimuszki na 2020. Kilkadziesiąt lat temu przewidział gorszą rzecz niż koronawirus?

Z całą pewnością "tarcza antykryzysowa" jest potrzebnym projektem, który nie może zwlekać. Prezydent musiał szybko podjąć decyzję. Szkoda jednak, że tym samym odrzucono wiele poprawek, które mogły wpłynąć na jej wyższą skuteczność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uciekł ze szpitala, bo nie chciał poddać się badaniom kontrolnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kombinezonach ochronnych
  2. Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świata
  3. Genialny trik, wystarczy dodać do placków ziemniaczanych jeden składnik. Będą cudownie puszyste
  4. Ksiądz więził i krzywdził dziewczynkę bez skrupułów. Wyrok sądu powala
  5. Lawinowy przyrost zachorowań, potwierdzona śmierć 37-latka. Niepokojące oświadczenie Ministerstwa Zdrowia
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News