"Rzeczpospolita" ujawniła plany rządu względem tarczy antykryzysowej. Wielu Polaków będzie rozczarowanych

"Rzeczpospolita" ujawniła plany rządu względem tarczy antykryzysowej. Wielu Polaków będzie rozczarowanych Źródło: Flickr.com Mateusz Kudła

Tarcza antykryzysowa miała być rządową odpowiedzią na skutki kryzysu, które odczuli Polacy. W założeniu zakładała wsparcie wielu przedsiębiorcom i rodzinom. Podjęto już kolejne decyzje, które mają dotyczyć zabezpieczenia przed kryzysem. Wiele osób może być niezadowolonych z tych wiadomości.

Tarcza antykryzysowa do tej pory miała dotychczas już trzy swoje odsłony, czwarta jest w przygotowaniu. Każda z nich wprowadzała pakiety pomocowe, choć ich efektywność była różnie oceniana, o czym świadczy choćby dosyć głośny strajk przedsiębiorców. W końcu podjęto kolejne decyzje w sprawie głośnego programu rządowego.

Tarcza antykryzysowa 4.0 wchodzi lada chwila, co potem?

Jak informuje "Rzeczpospolita", tarcza antykryzysowa 4.0 będzie już wersją ostateczną rządowego projektu. Nie wyklucza się jednak kolejnych programów socjalnych, mają one jednak wspomóc konsumentów nie pracodawców, głównie w postaci wyższych świadczeń dla bezrobotnych, oraz głośnego bonu turystycznego.

- Z naszego punktu widzenia, to niedobrze, ponieważ wiele ważnych postulatów biznesu wciąż nie zostało uwzględnionych. Tymczasem część firm w najbliższych miesiącach, nawet po odmrożeniu gospodarki, nie będzie w stanie samodzielnie stanąć na nogi - mówił dla "Rzeczpospolitej" Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan.

Wciąż wiele osób nie otrzymało pieniędzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie rząd skupia się nad pracami nad wersją 4.0, która wkrótce miałaby zostać wprowadzona w życie. Do tej pory budżety firm z tarczy antykryzysowej zasiliło 56 miliardów złotych. Jednak wielu przedsiębiorców wciąż nie otrzymało należnych im pieniędzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie było innego wyboru. Od 1 czerwca zostanie jednak wprowadzone nowe obostrzenie
2. Żona Łukasza Szumowskiego nie wytrzymuje. Chce ujawnić całą prawdę

- Z drugiej strony organizacje biznesowe zauważają, że może i dobrze, że rząd ograniczy swoją działalność legislacyjną. Trzeba się skupić na udrożnieniu pomocy z pierwszych wersji tarczy antykryzysowej, bo wiele firm wciąż nie może się jej doczekać - mówił w rozmowie z :Rzeczpospolitą Sławomir: Dudek, ekonomista Pracodawców RP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe
  2. Piękny gest polskich kibiców. Zrobili zrzutkę, która pomogła szpitalowi. Udało się zebrać rekordową ilość pieniędzy, brawo
  3. Nie żyje uwielbiana aktorka, partnerka słynnego reżysera. Tragiczne wieści nagle obiegły media
  4. Wszyscy się mylili. Wyciekła pilnie strzeżona tajemnica Dominiki Tajner, jest inaczej, niż każdy myślał
  5. Gwiazda TVN przechodzi bolesne chwile, została sama z dziećmi. Do końca walczyła o rodzinę
  6. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje

 

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News