Tarcza antykryzysowa
Pixabay.com kisistvan77
Monika Majko - 29 Maja 2020

Popieracie przyznanie Kościołowi dodatkowych funduszy w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0?

Tarcza antykryzysowa w założeniu miała pomóc polskim przedsiębiorcom w obliczu kryzysu, jaki wywołała w kraju pandemia koronawirusa. Rząd w czasie ostatniego nocnego posiedzenia przegłosował jednak ważną zmianę w ustawie, w wyniku której pieniądze dostanie również Kościół.

Tarcza antykryzysowa 4.0 była jednym z tematów nocnego posiedzenia rządu, które odbyło się w tym tygodniu pomiędzy środą a czwartkiem. W ustawie, mającej pierwotnie pomóc polskim przedsiębiorcom przetrwać zastój gospodarczy, spowodowany rozwijającą się w kraju pandemią koronawirusa, wprowadzono znaczące zmiany. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaproponował i przegłosował poprawkę w projekcie, powiększającą grono uprawnionych do przyjmowania rządowej pomocy o Kościół oraz związki wyznaniowe.

Jak przekazali dziennikarze Radia Zet, pieniądze dla Kościoła oraz związków wyznaniowych będą wypłacane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jako "dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym" Co sądzicie o tym pomyśle?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News