Tarcza antykryzysowa zmiany
pexels.com hitesh choudhary
Klaudia Bochenek - 26 Maja 2020

Kolosalna zmiana dla wszystkich zatrudnionych Polaków. Wyciekł plan rządowy, mało kto będzie zadowolony

Tarcza antykryzysowa od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. Z jej założeń w większości nie są zadowoleni ani pracodawcy, ani pracownicy. Wiadomo, że szykują się kolejne zmiany - już jutro rząd po raz kolejny przystąpi do obrad. Wyciekł plan polityków, w życie ma wejść kilkadziesiąt kolosalnych zmian.

Najnowsza tarcza antykryzysowa ma zawierać kilkadziesiąt zmian, skupimy się na kilku najważniejszych, które mogą zdenerwować Polaków. Warto wiedzieć, na co być przygotowanym.

Tarcza antykryzysowa 4.0 - jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Pierwszą sporą zmianą jest wprowadzenie nowych zasad odbioru zaległego urlopu. Rząd wpadł na pomysł, aby czasowo zawiesić obowiązek odbierania urlopów do 30 września br. Jednak w rzeczywistości ma to wyglądać tak, że pracodawca zdecyduje, kiedy pracownik pójdzie na urlop. Nawet, jeśli mamy już wszystko wcześniej zaplanowane od A do Z, pracodawca zyska prawo przymusowego wysłania nas na wypoczynek w dowolnym czasie. Chodzi o to, aby nie kumulować dni wolnych. Piotr Sumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, uważa, że takie zachowanie "odbiera sens idei wypoczynku".

Nie żyje policjantMedia obiegły okropne wiadomości. Nie żyje Łukasz LatanowiczCzytaj dalej

Kolejną nowością są zmiany, które mają zostać wprowadzone w temacie wakacji kredytowych. Według nowych przepisów wakacje mają trwać 3 miesiące, a bank nie będzie mógł pobrać ani raty odsetkowej, ani kapitałowej. Jednak będzie mógł pobierać opłatę z tytułu ubezpieczenia kredytu. Jednak nie każdy będzie mógł z tego skorzystać. Takie rozwiązanie będzie dostępne tylko dla osób, które straciły pracę po 13 marca br.

Zmiany w ZUS-ie mogą zadziwić także urzędników

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prześwietlenie rzeźbyNaukowcy zrobili prześwietlenie 1000-letniej rzeźbie. Zobaczyli wynik i pobledli, zawartość zwala z nógCzytaj dalej

W zmianach w tarczy kryzysowej pojawiły się nie tylko takie kwestie jak przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu o 6 miesięcy (jeśli koncesja wygasła w czasie trwania epidemii), ale też zmiany dotyczące ZUS-u, a dokładnie we wnioskach o pieniądze z instytucji. Zmiany polegają na tym, że dokumenty będziemy mogli złożyć wyłącznie online. Wiadomo, że drogą tradycyjną, papierową, nie złożymy już wniosków o udzielenie ulgi w spłacie należności z tytułu składek, o świadczenie postojowe, a także o zwolnienie z opłacania składek.

Dzisiaj grzeje:

1. 4-latka nagle wybiegła z toalety w McDonald's. Mama spojrzała na jej nogi i pobladła, natychmiast chwyciła za telefon
2. Katarzyna Dowbor padła ofiarą oszustów. Gwiazda została wykorzystana w przykry sposób

ZUS jeszcze niedawno zwracał uwagę, że 80% wniosków złożonych drogą elektroniczną było przetwarzanych bez żadnych poprawek, a drogą tradycyjną średnio co drugi wymagał korekty. Przeniesienie załatwiania spraw do sieci ma usprawnić pracę urzędników, a tym samym wypłatę środków. Jeśli jesteśmy w temacie urzędników, to nowa tarcza antykryzysowa ma zawierać przepis, że pracownicy będą mogli być przydzielani do kompletnie innych zadań, nawet tych, których nie obejmuje umowa o pracę. Dotyczyć to będzie kobiet w ciąży, rodziców opiekujących się dzieckiem do 4 lat lub jedynych opiekunów dziecka do 15. roku życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba Hashimoto dotyka coraz więcej osób. Jakie są jej objawy i na czym polega?
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą
  3. Mężczyzna włożył kij do leśnego błota. Niebywałe, co się stało potem, przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Mało kto wie o tajnym kodzie, który działa na każdym telefonie. Każdy użytkownik powinien go znać
  5. Dopiero teraz Ewa Bem przerywa milczenie. Podjęła trudną decyzję
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News