Czy waszym zdaniem tarcza antykryzysowa uratuje polskie przedsiębiorstwa?

Czy waszym zdaniem tarcza antykryzysowa uratuje polskie przedsiębiorstwa? Źródło: Pixabay PhotoMIX-Company

Rząd zapowiedział jakiś czas temu wprowadzenie w czasie pandemii rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym ma być tarcza antykryzysowa. Na ten pakiet pomocowy ma zostać przeznaczone łącznie 212 mld zł. Czy ten pomysł można uznać za trafiony?

Nie da się ukryć, że aktualna sytuacja wymaga podjęcia pewnych wyjątkowych rozwiązań. Tarcza antykryzysowa jest propozycją rządu, która ma pomóc osobom prowadzącym działalności gospodarcze. Ogromna kwota przeznaczona na ten cel wzbudza spore kontrowersje.

212 mld zł nie bierze się znikąd, ponieważ rząd sam w sobie nie ma żadnych pieniędzy. W związku z tym może się to później odbić na naszych podatkach. Już w tym momencie Narodowy Bank Polski dodrukował ponad 8 mld zł. Takie kroki wpływają na wartość naszej waluty. Nie zmienia to jednak faktu, że jakieś kroki muszą zostać podjęte w innym wypadku polska gospodarka może znaleźć się w poważnych opałach.

Jak donosi rząd, tarcza antykryzysowa jest aktualnie w fazie konsultacji. Wiadomo, że będzie dotyczyło osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i przy spełnieniu przez nich odpowiednich warunków składki ZUS zostaną odroczone na trzy miesiące. Przedsiębiorcy zatrudniający do 9 osób również będą mogli być zwolnieni z tych opłat. Nie jest jeszcze wiadome co z firmami zatrudniającymi większą liczbę osób.

Co sądzicie o rozwiązaniu takim jak tarcza antykryzysowa?

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News