Tarcza 3.0 już działa
Flickr.pl
Oktawian Góral - 21 Maja 2020

Tarcza 3.0 - premier chwali jej skuteczność

Tarcza 3.0 już działa. Informowaliśmy o tym naszych czytelników w momencie ogłoszenia jej postanowień. Jednak przyszedł teraz czas na weryfikację jej skuteczności. Z wizytą do zakładów, które skorzystały z pomocy ruszył premier Mateusz Morawiecki. Sprawdzamy szczegóły jego wizyty.

Tarcza 3.0 działa od poniedziałku 18 maja. O jej zapisach informowaliśmy Państwa w naszym serwisie. Premier Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę by samodzielnie przekonać się o skuteczności pomocy dla przedsiębiorców. Morawiecki dotarł do zakładów Monolit w Zambrowie.

Maryla RodowiczMaryla Rodowicz chciała zemścić się na mężu. Wyszła na tym fatalnie, ręce opadająCzytaj dalej

Monolit to przedsiębiorstwo produkujące okna na rynek polski i europejski. Jak dowiadujemy się z relacji Polskiej Agencji Prasowej, przedsiębiorstwo skorzystało z zapisów tarczy 3.0.

Tarcza 3.0 działa, zapewnia premier

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ:

Marta Kaczyńska tak mieszkaOd luksusu aż boli głowa. Marta Kaczyńska mieszka w obłędnych warunkach, mamy zdjęciaCzytaj dalej

Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w zakładach produkujących okna poinformował o sukcesach polskiej gospodarki. Z liczb przytoczonych przez premiera, wynika, że odsetek firm planujących redukcję zatrudnienia w związku z epidemią koronawirusa spadł z 28% w marcu do 8% w maju.

Tarcza 3.0 objęła już 57% z wszystkich wnioskujących o pomoc, powiedział Prezes Rady Ministrów, prezentując dane. Wskazał, że nie można wybierać, czy będziemy ratować życie czy gospodarkę - "Bo gospodarka i społeczeństwo to jedność" podkreślił Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:
1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
2. „Sprzedałem, oddałem, zabiłem”. Ojciec zaginionej 1,5-rocznej Moniki wciąż wodzi za nos policję

Firma Monolit, która gościła premiera, zapowiada zwiększenie eksportu, a co za tym idzie również i zatrudnienia. Jak podkreśla Jacek Sutkowski, prezes firmy, dzięki tarczy 3.0 udało się zapewnić finansowanie przedsiębiorstwa. Prezes firmy zachęcał inne podmioty, aby skorzystały ze wsparcia.
Firma Monolit zaznacza, że do tej pory 30% jej produkcji trafiało za granicę. Zarząd chce podnieść tę liczbę do 50%. Monolit spodziewa się nagłego wzrostu popytu na produkty związane z budowlanką. Po miesiącach przestojów spowodowanych brakiem rąk do pracy Monolit liczy na boom bodowlany.
Do nazwy firmy - monolitu - odniósł się też Morawiecki - zaznaczył, że ważna jest współpraca rządu oraz prezydenta, aby Państwo mogło funkcjonować poprawnie.

  1. Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę
  2. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  3. WHO przekazało ponure dane. Nie jest tak dobrze, jak wszyscy twierdzą
  4. IMGW właśnie wydało ostrzeżenia dla połowy kraju. Pilne alarmy, jest zagrożenie dla zdrowia i życia
  5. Skandaliczne warunki, ciężko powstrzymać łzy. Tragedia koni w Janowie Podlaskim
  6. Dostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzecz

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News