Nikt o tym nie wiedział. Dramatyczna historia Joanny Mazur łamie serce bardziej niż widok jej mieszkania

Nikt o tym nie wiedział. Dramatyczna historia Joanny Mazur łamie serce bardziej niż widok jej mieszkania Źródło: youtube.com/Polsat

"Taniec z Gwiazdami" w tej edycji wyjątkowo zaskakuje swoich widzów. Ostatnio wielkie emocje wzbudziła informacja o warunkach mieszkaniowych Joanny Mazur. Teraz kolejna dramatyczna historia rozrywa serca widzów.

"Taniec z Gwiazdami" w tym roku zgromadził wyjątkowo utalentowanych uczestników, przez co rywalizacja w programie jest nadzwyczaj zacięta. Ponadto bieżąca edycja obfituje w emocje, związane w szczególności z prywatnym życiem zawodników. Ostatnio zarówno widzami jak i jurorami niezwykle wstrząsnęła informacja o tym, w jakich warunkach mieszka niemal niewidoma mistrzyni świata Joanna Mazur. Teraz poznaliśmy historię jej życia, która porusza jeszcze bardziej.

Odkąd Joanna Mazur pojawiła się w programie widzowie nie mogli zrozumieć, jak osoba, która jest niemal niewidoma poradzi sobie w tańcu. Jak się jednak okazuje jej występy należą do najlepszych, a ona sama udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. W związku z tym zaczęły pojawiać się kolejne pytania, związane z tym, w jaki sposób zaczęła tracić wzrok. Jej historia jest poruszająca.

"Taniec z Gwiazdami" wywołał zainteresowanie życiem uczestniczki. Ta historia przeraża

Joanna Mazur była szczęśliwą dziewczynką, która w wieku siedmiu lat usłyszała przerażającą diagnozę. Przez chorobę genetyczną stopniowo zaczynała tracić wzrok, a medycyna nie potrafi sobie z nią wciąż poradzić. Jej ślepota postępowała szybciej niż się spodziewano i dziewczyna miała coraz większe problemy z widzeniem. Przez to była obiektem drwin wśród znajomych.

- W wieku 12-13 lat przestałam dawać sobie radę w szkole. Nie było przystosowanych książek, a wstydziłam się korzystać z lupy. Wiadomo, dzieci potrafią być okrutne. W moim przypadku były aż za bardzo. Dogryzały mi, dokuczały, podstawiały nogi, szydziły - powiedziała dla "Przeglądu Sportowego".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Musiała chodzić do specjalnej szkoły. Walczyła z chorobą pokonując kolejne szczeble edukacji, aż w końcu dowiedziała się, że jej choroba jest nieuleczalna. Jednak to właśnie niepełnosprawność dała jej motywację do zajęcia się sportem.

Sport pozwolił jej uporządkować swoje życie, a długotrwałe i ciężkie treningi doprowadziły ją w końcu do mistrzostwa świata w biegu na 1500 metrów z przewodnikiem. Zdobywała medale na wielu światowych imprezach. Obecnie występuje w programie Polsatu "Taniec z Gwiazdami", gdzie jest jedną z faworytek. Swoją postawą pokazuje, że nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko odpowiednio połączy się motywację z ciężką pracą.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Filip Gurłacz musiał odejść z „M jak Miłość” za karę! Co się stało?
  2. Dziennikarka TVP została zamordowana przez własną córkę. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł