Gwiazda
Jan Odyniec - 13 Lutego 2019

Gwiazda "Tańca z gwiazdami" opowiedziała o dramatycznej walce. Choroba alkoholowa powróciła

"Taniec z gwiazdami" zaprosił tę modelkę do udziału w 8. edycji. Co prawda program zakończył się dla niej już w piątym odcinku i gwiazda zajęła tylko 10. miejsce, ale z pewnością zyskała na ogromnej popularności. Teraz celebrytka opowiedziała w jednym z wywiadów o swojej dramatycznej walce z chorobą alkoholową. 

"Taniec z gwiazdami" wypromował dzięki swojej produkcji wiele polskich gwiazd. Jedną z nich jest Ilona Felicjańska. Znana w medialnym środowisku jako modelka i osobowość telewizyjną. Niegdyś królowała na wybiegach, zdobyła tytuł II wicemiss Polski w 1993 roku, dziś jednak jej życie przypomina dramat. Ilona Felicjańska wielokrotnie reprezentowała Polskę podczas konkursów piękności, kilka lat później wraz z Mariuszem Szczygłem prowadziła program "Na każdy temat" w stacji Polsat. O kobiecie zrobiło się głośno, gdy pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek. Później przyznała się do choroby alkoholowej. Wszystko układało się pięknie, a jej popularność rosła. Niestety tylko do pewnego momentu. Ilona Felicjańska spowodowała wypadek pod wypływem alkoholu. Po tym wszyscy się od niej odwrócili, straciła kontrakty z najbliższymi. Obecnie kobieta jest w trakcie terapii.

Gwiazda show "Taniec z gwiazdami" ma problemy z alkoholem. Ilona Felicjańska walczy z nałogiem

W wywiadzie dla "Faktu" opowiada swój koszmar związany z alkoholem. Felicjańska odpowiedziała na pytania, dlaczego wróciła do dawnego nałogu. Wydawało się jej że ten rozdział w swoim życiu ma już za sobą. – Miałam nawrót choroby tylko i wyłącznie na własne życzenie. Nikt mi na siłę nie dawał butelki do ręki. Po 6 latach niepicia pozwoliłam sobie w chwili słabości zajrzeć do kieliszka. Byłam ciekawa jak zareaguję na alkohol, bo wydawało mi się, że jestem silna i w każdej chwili mogę przestać. No nie. Trwało to kilka miesięcy - mówiła w wywiadzie Felicjańska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
KolejkaRossmann ruszył z najważniejszą promocją! Radzimy, co warto kupićCzytaj dalej
– Może to dziwnie zabrzmi, ale nie żałuję tego czasu, gdy znowu piłam. Spędziliśmy zabawowy czas z ukochanym i już nie musimy żałować, że nas to ominie. Jednak picie samo w sobie, gdy jest się uzależnionym, nie ma w sobie nic fajnego. Poza tym mieliśmy w tym czasie okazję do konfrontacji, na jaw wyszły nasze często nierealne oczekiwania i wady. Wytłumaczyliśmy sobie wiele rzeczy i oczyściliśmy atmosferę. Maski zostały zdjęte, a zbroje zrzucone. Wychodzę z tego doświadczenia z przeświadczeniem, że było dla mnie lekcją - wyznała gwiazda show "Taniec z gwiazdami". Później kobieta odniosła się do tego, w jaki sposób zorientowała się, że jest uzależniona. Jej nałóg nie pozwalał jej funkcjonować normalnie. - Podczas picia miałam świadomość, że jestem uzależniona i kiedyś będę musiała to zatrzymać. Jasno widziałam problem. Nawrót choroby nie oznacza, że się uwsteczniłam i mój mózg został wymyty alkoholem. Najtrudniejsze jest zdanie sobie sprawy z tego, że jest się uzależnionym. Ja to wiem od lat. Uzależnienie to w jakimś stopniu zaburzeniem osobowości i trudno nad tym zapanować. Ma się wiele twarzy, gdy się pije. W pewnym momencie wpadamy w pułapkę. Piję ze złości, smutku, radości, bezsilności, samotności... Robię to, bo to na chwilę pomaga i zagłusza sumienie. Będąc chorym nie widzimy innego rozwiązania - powiedziała była modelka.

Terapia modelki i gwiazdy TVN

Modelka jest trzeźwa od 5 stycznia. Obchodziła wtedy drugą rocznicę związku ze swoim partnerem. Stwierdzili, że alkohol jest bardziej destruktywny w ich relacji, aniżeli pomagający. Wtedy właśnie para postanowiła wspólnie, że w ich domu nie będzie alkoholu. - Nasza miłość na to zasługuje. Mamy wiele planów, więc chcemy być trzeźwi - stwierdziła Ilona. Gwiazda TVN-u opowiedziała także czego dowiedziała się na terapii.

– Odnalazłam spokój. Ludziom wydaje się, że miejsce w którym jestem wymaga bólu. Nie! Jestem tu szczęśliwa i pierwszy raz z dala od Polski czuję się jak u siebie. Gdy sięgnęłam po kieliszek byłam nieszczęśliwa. Przypominam sobie teraz, że gdy piłam nie było fajnie. Chwila picia, a potem niekończące się wyrzuty sumienia, ból, lęk i kolejny dzień z głowy? Mówię temu nie! Nie chcę pić. Wybieram życie w trzeźwości - tak zakończyła swoja wypowiedź.

Jej fani mają nadzieję, że tym razem terapia jej pomoże i gwiazda nie podda się w tej trudnej walce.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  3. Rodowicz dozna szoku. Emerytura Martyniuka będzie bajeczna
  4. Kolejne osoby dostaną 500 plus. Rząd przygotowuje ważne zmiany
  5. Podstawowy produkt sieci Lidl i Biedronka wywołuje nowotwór. Jest silnie rakotwórczy
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
KiepscyKiepscy mieli gości! Gwiazdy totalnie zaskoczyły fanów serialuCzytaj dalej
źródło: FAKT   
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News