instagram.com tanieczgwiazdami
Weronika Wasiak - 27 Września 2020

Gwiazda "Tańca z gwiazdami" opowiedziała o walce z nieuleczalną chorobą. Nikt nie miał pojęcia, współczujemy

Uczestnik programu "Taniec z gwiazdami" zdecydował się na odważne wyznanie. Szczerze opowiedział o swojej walce z nieuleczalną chorobą, o której sympatycy nawet nie mieli pojęcia. Prawdziwy dramat.

W show "Taniec z gwiazdami", już od pierwszego odcinka, zyskał sympatię w oczach widzów, którzy kibicowali mu najchętniej. Gwiazdor nie ukrywał, że udział w programie wiąże się dla niego ze sporymi wyrzeczeniami i przez problemy, wymaga od niego o wiele większego zaangażowania. Fani nie mieli pojęcia, że problemy, o których opowiadał przed kamerami Polsatu, nie są jedynymi w jego życiu.

Uczestnik show "Taniec z gwiazdami" w szczerym wyznaniu. Opowiedział o walce z nieuleczalną chorobą

Magazyn "Gala" ruszył z kampanią #dbamogłowę. Tygodnik zaprasza do jej promowania znane twarze show-biznesu i nie tylko, a ostatnio rozmówcą był Sylwester Wilk, półfinalista programu "Ninja Warrior Polska" i uczestnik 11. edycji "Taniec z gwiazdami" - w jednym z ostatnich odcinków Sylwester poinformował, że dobrowolnie opuszcza scenę Polsatu, a wszystko przez nadwyrężenie na treningach amputowanej kończyny. Niewielu wie, że sportowiec stoczył walkę z nieuleczalną chorobą. Na szczęście najgorsze ma już za sobą, ale teraz musi nosić bagaż wyjątkowo trudnych doświadczeń. W rozmowie z "Galą" opowiedział o uzależnieniu od alkoholu i narkotyków.

Lek - porazajace informacjePopularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacjeCzytaj dalej

- Jestem osobą ze stwierdzoną skłonnością do uzależnień, więc można powiedzieć, że potrafię się uzależnić od wszystkiego. Najgroźniejsze z moich uzależnień to oczywiście alkohol, narkotyki i leki - zaczął w wywiadzie dla "Gali".

Dziennikarz magazynu wprost zapytał Wilka o moment, w którym zdał sobie sprawę ze swojego uzależnienia. Ten przyznał, że chory nigdy nie dostrzega problemu, ale on miał kilka epizodów, w których jego problem był od razu zauważalny.

- Pierwsza wizyta w szpitalu psychiatrycznym, pierwsze próby leczenia, pierwszy detoks, czy samo wyrzucenie mnie z domu przez rodziców. Ja sam miałem już świadomość swojej choroby na długo przed tym jak podjąłem leczenie, lecz ciężko mi jednoznacznie wskazać moment, w którym zrozumiałem, że jestem chory - wspominał.

Sportowiec wyznał także, że po raz pierwszy po narkotyki sięgnął w wieku 13 lat, z kolei pierwsze papierosy zapalił w wielu 9 lat, a alkohol - w wieku 10. Przyznał, że z roku na rok uzależnienie przybierało na sile.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Przez problemy znalazł się na ulicy

Samo uzależnienie to jednak nie jedyny koszmar w życiu Sylwestra, bo ono pociągnęło za sobą kolejny problem. Gdy osiągnął apogeum swojej choroby trafił na ulicę. Dziennikarz "Gali" postanowił nawiązać do tego bolesnego wątku.

- Niestety gdy utraciłem kontrolę nad swoim życiem wszyscy zaczęli się ode mnie odwracać. Nikt nie chciał mieć kolegi, przyjaciela czy chłopaka narkomana. Finalnie zostałem sam. I ta samotność była najbardziej dotkliwa. Tęskniłem za domem, za normalnymi relacjami z rodziną i znajomymi. Niestety wiedziałem, że dopóki nie podejmę terapii nic się w tym zakresie nie zmieni - dodał w wywiadzie dla "Gali".

Dzisiaj grzeje:

1. Zapadła decyzja, uczniowie nie pójdą w poniedziałek do szkoły. Wiemy, kiedy wrócą do nauki, przykre informacje z placówki

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Dramatyczne wieści obiegły polskie media. Niestety, nie żyje Andrzej Strychalski

Na szczęście w życiu Wilka w końcu pojawił się punkt zwrotu, a dzięki wsparciu najbliższych udało mu się stanąć na nogi. Rozpoczął walkę o samego siebie, zaczął chodzić na terapię i pokonał problem, choć całkowite wyleczenie się z alkoholizmu jest niestety niemożliwe. Od czterech lat udaje mu się jednak pozostać "czystym" i nie sięgać po alkohol czy inne używki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy
  4. Za 20-złotówkę z czasów PRL możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych. Możesz mieć ją w domu
  5. Spełniła się czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego? Stało się wczoraj, nikt nie może uwierzyć
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłości

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Gala

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News