Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu

Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu Źródło: facebook

Taniec nie musi być skomplikowany, żeby zachwycić. To co pokazali uczniowie podczas poloneza przeszło najśmielsze oczekiwania kadry pedagogicznej i zebranych na sali rodziców. Nic dziwnego, że nagranie bije rekordy popularności w sieci.

Taniec do muzyki z "Pana Tadeusza" od wielu lat jest tradycją niemalże każdej studniówki. Uczniowie przez wiele tygodni przed balem uczą się choreografii, tak by w dzień studniówki w wyjątkowy sposób zaprezentować swoje umiejętności tanecznie. Uczniowie ze szkoły w Płocku chyba trenowali trochę dłużej niż w innych placówkach oświatowych. 

Taniec rozpoczyna każdą studniówkę 

Polonez uznawany jest za jeden z najstarszych tańców narodowych. Rytmiczna muzyka i prosty układ choreograficzny sprawia, że licealiści nie mają większego problemu z zapamiętaniem układu. Nauka tego tańca nie wymaga wielkich umiejętności tanecznych, więc zawsze potrafią stanąć na wysokości zadania, nawet jeśli mają "dwie lewe nogi". 

Jednak taniec, który zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku był zupełnie inny niż klasyczna wersja poloneza. Przygotowania do balu studniówkowego musiały im zająć dużo więcej czasu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Taniec nie musi być nudny. Uczniowie "odświeżyli" poloneza

Uczniowie rozpoczęli taniec do melodii znanej z "Pana Tadeusza" i przez jakiś czas tańczyli klasycznego poloneza. Kadra pedagogiczna i zebrani na sali rodzice zachwycili się młodzieżą, która pięknie się prezentowała w eleganckich strojach. Jakie było ich zaskoczenie kiedy nagle uczniowie zatrzymali się, by rozpocząć zupełnie inny taniec. 

Pary znajdujące się na parkiecie w mgnieniu oka przeszły od poloneza do bachaty, czyli bardzo zmysłowego tańca pochodzącego z Karaibów. Po zakończeniu tańca rozległy się gromkie brawa, a uczniowie ukłonili się z uśmiechem na twarzach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin
2. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Kiedy do sieci trafiło nagranie ze studniówki Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku znalazło się wiele komentarzy, które potwierdzały, że uczniowie zatańczyli w fenomenalny sposób. Niestety, wiele komentujących zarzucało uczniom niszczenie tradycji, która od pokoleń była w szkołach. Niezależnie od zdania internautów, uczniowie zaskoczyli wszystkich na sali, a także wyjątkowo dobrze się bawili. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 320 tys. Polaków czas ma do piątku. Potem mogą czekać NIEMIŁE konsekwencje
  3. Gdy dowiesz się, po co w opakowaniu na mięso jest "higieniczna wkładka", już nigdy go nie kupisz. Wielkie oszustwo producentów
  4. Przyjaciółka Dagmary nagle przerywa milczenie. Ujawniła całą prawdę
  5. Rydzykowi puściły nerwy, nie przebierał w słowach. Wściekły krzyczał nawet o gwałceniu krów

źródło: wp 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News