Po tym jak posłanka Małgorzata Zwiercan popełniła przestępstwo głosując za partyjnego kolegę, w Polsce rozpętała się burza i wydaje się, że jej echa nie umilkną jeszcze długo. Sprawę komentuje jeden z najbardziej zainteresowanych, czyli Paweł Tanajno. 

Posłowie sejmowej opozycji mieli plan: doprowadzić do sytuacji, w której PiS nie uzyskałby kworum potrzebnego do przeprowadzenia głosowania. Sześciu posłów Kukiza wyłamało się jednak z planu, by wyjąć karty do głosowania i wraz z Platformą Obywatelska oraz .Nowoczesną zablokować wybór.

W całej tej sytuacji największą wyobraźnią popisał się Kornel Morawiecki, który stanął po obu stronach: wyszedł, ale zagłosował. Pomagała mu w tym Małgorzata Zwiercan, która nacisnęła guzik za Morawieckiego.

Kiedy sprawa wyszła na jaw (czyli niemal natychmiast), Zwiercan została wyrzucona z klubu Kukiz ’15, a Kornel Morawiecki odszedł sam. Chociaż decyzję podjął dobrowolnie, to poprzedziła ją kłótnia z Pawłem Kukizem, który miał mu zarzucić, że dba tylko o interes syna. (Kukiz do Morawieckiego: Pier*ol się, zależy ci tylko na karierze syna)

Tanajno za Zwiercan?

Zdjęcia z oszustwa błyskawicznie obiegły sieć, a na posłankę posypały się gromy. Zarówno klub Kukiz ’15 jak i internauci naciskają na Zwiercan, aby zrzekła się mandatu. Sama zainteresowana co prawda przyznaje się, do popełnionego przestępstwa, jednak… nie widzi w swoim zachowaniu niczego złego. Na zadane przez dziennikarza RMF pytanie odpowiedziała:

– Nie zrezygnuję z mandatu. Nie wiedziałam, że to przestępstwo. 

Argumentacja Zwiercan nie przekonała internautów, którzy domagają się od niej zrzeknięcia się mandatu poselskiego. Na facebooku powstała już strona Żądamy złożenia mandatu poselskiego przez Małgorzatę Zwiercan. Można również wziąć udział w wydarzeniu o tej samej nazwie.

Jeśli posłanka ugnie się pod naporem krytycznych opinii i zrezygnuje z pełnionej funkcji, to w jej miejsce do Sejmu wejdzie Paweł Tanajno. Znany ze swoich niezwykle bezpośrednich wypowiedzi (czytając ten artykuł dowiesz się więcej). Tanajno oczywiście regularnie komentuje sprawę, a jego najnowszy post po raz kolejny wzbudził kontrowersje.

Waszym zdaniem, Małgorzata Zwiercan powinna zrzec się mandatu poselskiego?

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: facebook

...

Zobacz również