Paweł Tanajno, czyli nikomu bliżej nieznany (choć zabawny) były kandydat Demokracji Bezpośredniej na urząd prezydenta Polski, ogłosił niedawno, że będzie w najbliższych wyborach parlamentarnych startował z list ruchu obywatelskiego Pawła Kukiza. Dzisiaj Tanajno, który swoją drogą przypomina mi polityków amatorów z początku lat 90. (ci od borsuków i jeleni) wyraża się o Kukizie w samych superlatywach kreując go na „jedyną nadzieję” dla zmian na lepsze w Polsce. Nie zawsze jednak tak było.

Przed wyborami prezydenckimi gdy jeszcze nikt nie sądził, że Paweł Kukiz osiągnie wyjątkowo dobry wynik i stanie się trzecią liczącą się siłą na polskiej scenie politycznej odsuwając w cień wszystkich antysystemowców, Paweł Tanajno wielokrotnie ostro wypowiadał się na temat swojego dzisiejszego sojusznika, można nawet rzec „przywódcy”, wszak to Kukiz jest dzisiaj dla Tanajno „liderem” a nie na odwrót.

Wybrałem losowe fejsbukowe wpisy Pawła Tanajno z okresu przed sukcesem Pawła Kukiza więc miłego czytania – tylko nie zdziwcie się jak bardzo człowiek może zmienić stosunek do swojego rywala politycznego gdy zwęszy szansę na koryto, bo bezdech spowodowany śmiechem też może zabić.

Najpierw losowy przykład Tanajny po sukcesie Kukiza w wyborach parlamentarnych:

fot. facebook
fot. facebook

Teraz zacznijmy cofać się w czasie. Linkując do artykułu Rzeczpospolitej o Kukizie, który ma „tracić swoją armię” Tanajno napisał to co poniżej:

fot. facebook
fot. facebook

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że Tanajno jeszcze nie tak dawno temu przekonywał, że Kukiz chce umocnić układ POPiS.

Paweł Kukiz chce umocnić układ PO – PiS. Dalej chce, aby nadrzędną władzę mieli politycy z tych dwóch partii. Jednomandatowe okręgi wyborcze w wersji brytyjskiej w Polsce to zły pomysł. My chcemy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i minimalizacji roli polityków kosztem władzy obywateli. Paweł Kukiz głosi zwrot państwa obywatelom, ale JOW-y tego nie gwarantują. Demokracja Bezpośrednia tak – przekonywał Tanajno w rozmowie z Pawłem Rogalińskim. Cały wywiad TUTAJ.

Kiedyś Kukiz dla Tanajny nie był wiarygodną i jedyną nadzieją dla Polski tylko „prawicowym oszołomem” ponieważ tworzy kolejną organizację wodzowską:

tanajno11
fot. facebook

oraz posiada wadę polegającą na „narodowo-religijnym zacięciu”:

fot. facebook
fot. facebook

a także specjalizuje się w dzieleniu ludzi:

fot. facebook
fot. facebook

Pomysły Pawła Kukiza jeszcze nie tak dawno były dla Tanajny populistycznym bełkotem, bez merytorycznych treści.

fot. facebook
fot. facebook

Na miejscu Kukiza nie byłbym zadowolony za poniższe porównanie i oskarżenia. W sumie to zabawne, że ktoś taki jak Tanajno, który najpierw z PO, potem z Palikotem i paroma innymi lewicowymi formacjami nieskutecznie próbował swoich szans w polityce, wytyka komuś innemu bycie polityczną chorągiewką.

fot. facebook
fot. facebook

Dostało się także wyborcom Kukiza, którzy według Tanajny zamierzali głosować na niego z powodu rozpaczy.

fot. facebook
fot. facebook

Nasz „nawrócony” zwolennik Kukiza wielokrotnie też przekonywał, że jego aktualny lider nie ma pojęcia jak żyją normalni ludzie.

Kukiz żyje z ZAIKS-u , nie wie jak żyją normalni ludzie. Korwin-Mikke żyje z nieruchomości, nie wie jak żyją normalni ludzie. A ja od 25 lat zmagam się z urzędami skarbowymi, ZUS, załatwiam pozwolenia w urzędach, korzystam z państwowej służby zdrowia. Nie jestem politykiem, jestem obywatelem – mówił niegdyś w TOK FM Paweł Tanajno. Można tego posłuchać TUTAJ.

Jeśli Kukiz wprowadzi do polskiego parlamentu takich ludzi jak Paweł Tanajno to z pewnością czeka nas zmiana na lepsze, już nie będziemy musieli znosić politycznych prostytutek i chorągiewek. Brawo Panie Kukiz! Robisz pan świetną robotę!

Podobał ci się tekst? Polub moją stronę na fb by być na bieżąco!

...

Zobacz również