Wojna warszawskich taksówkarzy z kierowcami Ubera trwa już od dłuższego czasu. Choć to Uber jest nowy na rynku, stroną agresywną konfliktu po raz kolejny okazują się kierowcy taksówek.

Już wcześniej informowaliśmy o atakach na kierowców Ubera, których samochody były oblewane śmierdzącą mazią. Zdjęcia oraz film z tego wydarzenia, oczywiście opisane sugestywnymi komentarzami ukazały się na fanpage’u warszawskich taksówkarzy – Taryfa24. Zapowiadali oni także kolejne ataki, co właśnie znalazło potwierdzenie w rzeczywistości.

WPADŁ KOLEJNY UBER !
Dzisiejsza noc okazała się niezbyt szczęśliwa dla kolejnego kierowcy Uber. Oszust, a raczej oszustka (bo chodzi o reprezentantkę płci pięknej) z Ubera, została zatrzymana na gorącym uczynku, podczas wykonywania niezgodnej z prawem działalności. Zagrożenie karą za tego typu działalność to, co najmniej, 8 tyś.zł., w tym przypadku dodatkowo 2 tyś. zł za brak kasy fiskalnej.
Tzw. ujęcia obywatelskiego dokonali aktywiści ze Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz. Należy podkreślić wzorową postawę Policji, która sprawnie zajęła się sprawczynią poważnego naruszenia zapisów Ustawy o Transporcie Drogowym.
W/w wezwała na pomoc tłumek uberowców oraz męża, podobno również kierowcę Uber. Miał on na nogach buty, do złudzenia podobne do tych, jakie nosił słynny ,,nieznany sprawca”, polewający samochody olejem kilka tygodni temu. Tym samym teoria mówiąca o tym, że to Uber sam zorganizował prowokację gówniano-olejową, zaczyna nabierać sensu.
Przybyli na miejsce zdarzenia uberowcy usiłowali przekonać
wszystkich obecnych, że ich koleżanka działa zgodnie z prawem,
ale Policji to nie przekonało…
Miejmy nadzieję, że przykład podziała odstraszająco na innych amatorów ,,łatwego ” zarobku…
Za to Uber na kilka godzin zawiesił działanie swojej aplikacji, ciekawe dlaczego? Czyżby spowodowała to obawa przed dalszymi kontrolami i karami ?
Klientka zatrzymanej również nie była zachwycona, dzięki Uber straciła mnóstwo czasu i będzie musiała świadczyć przeciwko nieuczciwej przewoźniczce…
Wisienką na torcie okazała się rozmowa z kolejnym przybyłym, prawdopodobnie po klienta – nielegalnym przewoźnikiem.

Okazało się, że to kolejny obywatel Ukrainy, który poinformowany o konsekwencjach, wynikających z łamania przez niego prawa,
zaczął bić się w piersi, mówiąc ,,Ja ne budu” i szybko odjechał w siną dal.
Całemu zajściu przyglądała się ekipa TVP, ekipy Taryfa.info i
Taryfa24, która jak zwykle przechodziła przypadkiem,
z tragarzami.
Wydarzenia dzisiejszej nocy potwierdzają tylko to, o czym pisaliśmy od dawna- UBER ŁAMIE PRAWO !
C.D.N.

czytamy na facebookowym profilu (pisownia oryginalna) Taryfa24.

Całą sprawą zainteresowały się media. Jak się szybko okazało, post jest po prostu nieprawdą. Policja dokonała tylko rutynowej kontroli, a kobiecie kierującej pojazdem kara absolutnie nie grozi.

Jakby tego było mało, taksówkarze mogą mieć problemy. Nie mieli bowiem prawa, do zatrzymania obywatelskiego. Przypomnijmy:

Art. 243. KPK § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

W tym wypadku taksówkarze nie dokonali zatrzymania osoby widocznie popełniającej przestępstwo. Gdyby więcej osób dokonywało zatrzymań na takiej podstawie jak przewoźnicy, to równie dobrze mogłoby dochodzić do „obywatelskich zatrzymań” osób w garniturach, bo być może popełniają one przestępstwa podatkowe i tych w bluzach, bo zachodziło prawdopodobieństwo posiadania narkotyków. Innymi słowy: każdy mógłby zgodnie z prawem zatrzymać każdego, kogo nie lubi, podając dowolnie zmyślony zarzut. Oczywiście prawo nie działa w ten sposób,

Art. 189. KK

§ 1. Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kierowcy Ubera często oferują niższe ceny, a także wyższy standard usług niż taksówkarze. Brakuje im jednak odpowiedniej licencji, którą posiadają ci ostatni. Stąd kierowcy taksówek określają ich jako nieuczciwą konkurencję. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

źródło: spidersweb

Wydawca Pikio.pl i dyrektor ds. rozwoju grupy HGA Media