Takiej sytuacji w Polsce nie było NIGDY. Władza zniknęła, nie ma kto rządzić

Takiej sytuacji w Polsce nie było NIGDY. Władza zniknęła, nie ma kto rządzić

Przeżywamy obecnie niespotykaną dotąd sytuację. Władza dosłownie zniknęła, a rządzić nie ma komu. Nietypowość owego wydarzenia budzi wiele pytań i kontrowersji. Takiego czegoś nie było nigdy.

Od kilku dni w naszym kraju nieobecne są wszystkie najważniejsze osoby. Nie ma prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu. Kto ma rządzić, gdzie oni się wszyscy podziali? - to pytanie zadają dziś sobie miliony Polaków. Władza zniknęła i to dosłownie. W tej sytuacji nie wiadomo, kto opiekuje się państwem na miejscu. Podróże rządzących nie są bezpodstawne, podstawy ma jednak pytanie o to, kto faktycznie dba o ład i porządek nad Wisłą. ZOBACZ TAKŻE: Tłum naciera na Sejm! Posłowie PiS sparaliżowani (FOTO)

Władza zniknęła

Wyjazdy czterech najważniejszych osób w państwie związane są rozwojem i bezpieczeństwem Polski. Prezydent Andrzej Duda, od kilku dni znajduje się w Wietnamie, gdzie prowadzi rozmowy handlowe z miejscowymi władzami. Premier Beata Szydło udała się do Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie odbywa się szczyt Unia-Afryka. Marszałkowie obu izb Parlamentu natomiast wspólnie wyjechali do Budapesztu, gdzie spotkają się ze swoimi odpowiednikami z państw V4. Pytanie to, kto z ustalonych przez ustawę zasadniczą osób pozostał w Warszawie. Zadała je także dziennikarka Dominika Długosz, a zrobiła to na Twitterze. - Czy ktoś wrócił? Prezydent, premier? Zaczynam się martwić kto z konstytucyjnych władz zostaje czuwać - napisała.

Znamy odpowiedź

Czy to wszystko oznacza, że Polska nie ma racji bytu, jeśli wszyscy jej najwyżsi urzędnicy tymczasowo ją opuścili? Oczywiście nie. Opozycja nie przepuści jednak żadnej okazji, by dopiec Prawu i Sprawiedliwości. Domysły i teorie spiskowe wskazują, że władze pod nieobecność prezydenta, premiera i marszałków Sejmu i Senatu sprawuje sam Jarosław Kaczyński. Polityk jest jedynie posłem, ale przewodniczy rządzącemu ugrupowaniu, co stawia go w pozycji niemal tej samej, co Beatę Szydło. Władza zniknęła, a Kaczyński ma przecież doświadczenie w kierowaniu państwem, a jego pozycja jest na tyle wysoka, by spokojnie mógł sięgnąć po władzę, chociaż na chwilę. ZOBACZ TAKŻE: Nieograniczona władza Kaczyńskiego. Prezes zyskał dostęp do tajnych dokumentów źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News