Takiej masakry nie widzieli od lat. 13 ofiar zmiażdżonych żywcem

Takiej masakry nie widzieli od lat. 13 ofiar zmiażdżonych żywcem

Szok spowodowała katastrofa, która pochłonęła 13 ofiar. Takiej masakry nie było od lat. Cały kraj pogrążył się w żałobie, na miejscu działają już odpowiednie służby. 

Trzynaście osób nie żyje, siedem jest rannych, a dwie uznaje się za zaginione. Oto skutek zderzenia 336-tonowego tankowca z kutrem rybackim Seonczang-1 z dwudziestoma rybakami i dwoma członkami załogi na pokładzie. Takiej masakry Koreańczycy nie widzieli od lat. ZOBACZ TAKŻE: Szokująca decyzja Rady Bezpieczeństwa ONZ! Ten kraj zostanie zniszczony Do zdarzenia doszło o godzinie 6:00 rano czasu miejscowego, czyli o 22:00 czasu polskiego w pobliżu portu Inchon. Statek zatonął, pochłaniając wiele ofiar. Niestety wypadki koreańskich rybaków nie są tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatnim razem w 2015 roku nieprzyjazne morze przewróciło 10-tonowy kuter w pobliżu wyspy Czedżu. Zginęło wtedy 15 rybaków.

Takiej masakry nie widzieli od lat

Wody dookoła Półwyspu Koreańskiego nie należą do najłatwiejszych do pokonania. Najtragiczniejszym tego dowodem była katastrofa promu Sewol z 16 kwietnia 2014 roku. Wtedy to na pokładzie statku znajdowało się 476 osób, z czego ogromną część stanowili uczniowie szkoły średniej. ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA w ośrodku nuklearnym! Ewakuacja w CAŁYM kraju, kilkaset osób nie żyje Pomimo akcji ratunkowej zginęło wtedy ponad 300 osób, a rany odniosło 172 osoby. Za zaginione uznano 9 pasażerów. Republika Korei pogrążyła się wtedy w głębokim smutku. Wrak promu wydobyto dopiero w tym roku. Operacja trwała około dwóch tygodnie, a wyciągnięcie statku z głębokości około 44 metrów kosztowało co najmniej 75 milionów dolarów. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News