Szok spowodowała katastrofa, która pochłonęła 13 ofiar. Takiej masakry nie było od lat. Cały kraj pogrążył się w żałobie, na miejscu działają już odpowiednie służby. 

Trzynaście osób nie żyje, siedem jest rannych, a dwie uznaje się za zaginione. Oto skutek zderzenia 336-tonowego tankowca z kutrem rybackim Seonczang-1 z dwudziestoma rybakami i dwoma członkami załogi na pokładzie. Takiej masakry Koreańczycy nie widzieli od lat.

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca decyzja Rady Bezpieczeństwa ONZ! Ten kraj zostanie zniszczony

Do zdarzenia doszło o godzinie 6:00 rano czasu miejscowego, czyli o 22:00 czasu polskiego w pobliżu portu Inchon. Statek zatonął, pochłaniając wiele ofiar. Niestety wypadki koreańskich rybaków nie są tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ostatnim razem w 2015 roku nieprzyjazne morze przewróciło 10-tonowy kuter w pobliżu wyspy Czedżu. Zginęło wtedy 15 rybaków.

Takiej masakry nie widzieli od lat

Wody dookoła Półwyspu Koreańskiego nie należą do najłatwiejszych do pokonania. Najtragiczniejszym tego dowodem była katastrofa promu Sewol z 16 kwietnia 2014 roku. Wtedy to na pokładzie statku znajdowało się 476 osób, z czego ogromną część stanowili uczniowie szkoły średniej.

ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA w ośrodku nuklearnym! Ewakuacja w CAŁYM kraju, kilkaset osób nie żyje

Pomimo akcji ratunkowej zginęło wtedy ponad 300 osób, a rany odniosło 172 osoby. Za zaginione uznano 9 pasażerów. Republika Korei pogrążyła się wtedy w głębokim smutku. Wrak promu wydobyto dopiero w tym roku. Operacja trwała około dwóch tygodnie, a wyciągnięcie statku z głębokości około 44 metrów kosztowało co najmniej 75 milionów dolarów.

źródło: onet.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków


11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

...

Zobacz również