Takiej formacji w Polsce jeszcze nie było. Ta sobota może być przełomowa dla polskiej polityki. Powołane zostanie wspólne prezydium? Nie uwierzycie, kto je stworzy.

W sobotę swoje prace rozpoczęła Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Podczas spotkania wybrani zostaną członkowie zarządu krajowego partii. Okazuje się, że czekają nas niemałe niespodzianki.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy wybrali lidera opozycji. Nie jest to Schetyna, Petru ani Kukiz

Takiej formacji w Polsce jeszcze nie było.

Zupełny szok. Grzegorz Schetyna zaapelował do klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, aby powołali wspólnie prezydium klubów w Parlamencie. To byłby początek całkiem nowej formacji w Polsce i pierwszy ważny krok do zjednoczenia obu partii w jedną całość.

ZOBACZ TAKŻE: Platforma kompletnie pogrążona. „To dowód na ich największe oszustwo”

Nie liczymy na to, że Kaczyński i PiS zaczną nagle przestrzegać reguł demokratycznych, czy szanować Konstytucję. Dzisiaj liczymy tylko na mądrość i determinację opozycyjnych partii oraz na mobilizację obywateli – grzmiał na mównicy Schetyna.

Panika w PiS

Mimo iż ostatnie sondaże sprzyjały partii rządzącej, w przypadku połączenia sił PO i Nowoczesnej, może ona stracić większość w parlamencie. Scenariusz ten byłby jednoznaczny z końcem dominacji PiS w polskiej polityce. Wizja sojuszu bez wątpienia wywołuje istną panikę na Nowogrodzkiej.

 

źródło: wprost.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

...

Zobacz również