Tłumy Polaków wybuchnęło radością po tym, jak Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje dwie z ustaw PiS o reformie sądownictwa. Jak twierdzi wielu ekspertów, przekonanie prezydenta do weta było sukcesem właśnie tych protestujących. Pod ten sukces próbował podpiąć się Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 mocno się na tym sparzył.

Kukiz w poniedziałek opublikował w internecie grafikę, wedle której prezydenckie weto to wynik nie tylko protestów, ale także i rozmów jego ludzi z prezydentem. Grafika wywołała potężną falę hejtu wobec Kukiza. Ten już został okrzyknięty „bezczelnym hipokrytą”.

Wszystko przez niechlubne wypowiedzi byłego muzyka dotyczące protestujących i zachowanie jego formacji. W wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej tłumy protestujące przeciw zmianom nazwał „totalną opozycją drącą japy na ulicach”. Także w swoim wpisie z poniedziałku podkreślił, że „dziękuje wszystkim osobom (NIEPOWIĄZANYM PARTYJNYM interesem PONowoczesnych) protestującym przeciw ustawom PiS!”. Co więcej, podczas głosowania w Sejmie jego ludzie nie sprzeciwiali się projektom PiS, a wstrzymywali się od głosowania.

Zobacz również

Uczestnicy protestów, przekonani o swoim sukcesie, postanowili więc przypomnieć Kukizowi, czyją zasługą było zawetowanie dwóch ustaw przez Andrzeja Dudę. Pod postem lidera Kukiz’15 wylała się prawdziwa fala hejtu. W nienawistnych komentarzach wypominano Kukizowi, że „zachowuje się jak tchórz bez honoru, który próbuje ukraść zwycięstwo protestujących tłumów”, a także, że „ośmiesza swoją partię, która nawet nie sprzeciwiła się reformom”. Inni z kolei zwracali uwagę, że „choć nie lubią Petru i Schetyny, ci ludzie, chociaż jakoś się sprzeciwili PiS, a nie siedzieli cicho na dupach”.

źródło: facebook.com/kukizpawel