Chociaż sam Jerzy Sawka spodziewał się pewnie, że jego najnowsza ilustracja wywoła prawdziwe zamieszanie wśród internautów, rzeczywistość bezsprzecznie przerosła w tej kwestii oczekiwania. Bardzo prosta grafika, na której Polska przedstawiona jest z charakterystyczną fryzurą oraz zarostem Adolfa Hitlera jest dziś na ustach zaskakująco wielu osób, które podziwiają ją lub całkowicie potępiają.

Niejako twarz, która swym kształtem bezpośrednio przypomina nasz kraj, a na niej znane chyba wszystkim ludziom uczesanie oraz wąsy – właśnie to przedstawia nowy, bardzo lakoniczny, a jednocześnie ogromnie wymowny rysunek Jerzego Sawki. W internecie rozpropagował go Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który rzadko zajmuje się tego typu treściami w pozytywnym kontekście, jednak tym razem zrobił chyba wyjątek.

Polacy, którzy zapoznali się z bardzo jednoznaczną grafiką, są oczywiście całkowicie podzieleni. Część z nich stwierdziła, iż autor ma całkowitą rację, a w komentarzach rozpoczęli dyskusję na temat obecnej sytuacji politycznej w kraju oraz jej ciemnych stron. Inni za to oburzyli się treścią rysunku, twierdząc, że obraża ich oraz bezpośrednio uderza w odczucia patriotyczne. Każdy oczywiście sam powinien go ocenić, odnosząc się do prywatnej definicji przywiązania do ojczyzny.

...

Zobacz również

Fot. Facebook