Każdy krok Andrzeja Dudy śledzą dziesiątki aparatów i kamer. Tym razem reporterzy udali się za naszym najwyższym przedstawicielem do dalekiego Wietnamu, by uwiecznić jego wizytę w azjatyckim państwie. Tam prezydent Polski zaprezentował się w nietypowej dla siebie stylizacji i zachowaniu. Takiego Dudy nie widzieliście!

Duda przechadzał się uliczkami Ho Chi Minh (niegdyś: Sajgonu), dawnej stolicy Wietnamu. Polityk przybył tam, aby uczestniczyć w dyskusji forum gospodarczego wspólnie z resztą polskiej delegacji, w skład której weszli również ministrowie i 65 biznesmenów. Wizyta rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa cztery dni. W tym czasie Duda nie tylko weźmie udział w konferencji, ale również spotka się z najważniejszymi osobami w Wietnamie.

ZOBACZ TAKŻE: Nadchodzi polityczna torpeda PiS. Polską zatrzęsą masowe protesty

Na luzie

Duda po wietnamskim mieście przechadzał się jak prawdziwy luzak – bez marynarki i w koszuli z podtoczonymi rękawami. Nic dziwnego – w listopadzie temperatura w Wietnamie regularnie przekracza 20 stopni Celsjusza. Prezydentowi towarzyszyła wyjątkowo mała grupa ochroniarzy. Spokój Dudy szybko został jednak zakłócony. Kamery polskich mediów wręcz się do niego lepiły. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jednak głowę państwa w nietypowej dla siebie sytuacji oraz stylizacji.

Wietnam ważnym partnerem Polski?

Jeszcze przed wyjazdem na konferencję, Andrzej Duda zapewniał, że Polska może wiele zyskać na współpracy gospodarczej z Wietnamem.

– Będą zawierane umowy międzyrządowe, będzie finalizowana kwestia pożyczki, której Polska udziela Wietnamowi po to, żeby Wietnam kupował dobra w Polsce. Będą w związku z tym zawierane umowy gospodarcze między innymi przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych – wyliczał Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział również, że otwarte zostanie przedstawicielstwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh. Podczas wizyty Andrzej Duda spotka się również z prezydentem Wietnamu, Tran Dai Quangiem.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Duda szasta pieniędzmi. Odda MILIARD złotych na…

Prezydent Polski burzy mury

Prezydent Polski podkreśla, że pragnie dbać o dobre relacje z przedstawicielami wszystkich krajów i „przecierać różnego rodzaju szlaki, likwidować bariery, co bardzo często w rozmowach z prezydentami jest możliwe”.

– Uważam, że jest to mój obowiązek jako prezydenta i dlatego polscy biznesmeni byli ze mną w Kazachstanie, Chinach, Etiopii – podkreślił prezydent.

https://adv.wp.pl/RM/Box/2017-11/jejo/116157-OpenFM_/open_spot_prev_optimized_8.mp4

Źródło: wp.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również